„Snažíme se program vždy udělat tak, aby si vybral a oslovilo to každého. Například z představení Vlk a hlad, které je v podstatě pro děti, byly maminky mnohdy víc nadšené než děti. Takže se opravdu snažíme vždycky vybírat představení, kde si každý přijde na své,“ řekl Jan Orava z občanského sdružení V karanténě.

Dnes začíná akce průvodem, kdy organizátoři projdou město v maskách a za randálu rozdají letáčky festivalu. „Tímto způsobem se snažíme upozornit lidi z Kyjova, že se něco děje. V půl šesté bude vernisáž fotografií v parku z akcí Občanského sdružení V karanténě a letos to budou fotky z obnovy Těmického fašaňku,“ informoval Orava.

V sobotu je na programu již tradiční dílna, na kterou přijede z Prahy loutkař Zdeněk Rychtr, který bude již nahlášené zájemce zasvěcovat do výroby loutek.
V podvečer vystoupí místní kapela HELEMESE a z Brna přijede zazpívat a zahrát Anna Saavedra a jako bonus vystoupí se svou ohnivou show místní skupina Inferno. Na neděli je přichystaný hlavní program, ve kterém vystoupí rozmanité soubory z celé České republiky a i Finska.

„V hlavním programu vystoupí loutkové soubory Orelské loutkové divadélko z Milotic, Divadlo dobré kávy z Prahy a Helsinek, Divadelní společnost KEJKLÍŘ také z Prahy, Divadlo Hvízd z Holešova, kyjovští Hinomaru a jako vždy KROKaři,“ dodal Orava.

Pro děti je připravena výstava jejich obrázků, které namalují na téma Divadlo na papíře. „Ten, kdo obrázek přinese, může dostat nějakou cenu,“ nastínil Orava.

Devátý ročník opět nabízí zajímavé vystoupení a programy pro všechny, kteří se rádi baví. Akce se bude konat za každého počasí. V případě deště organizátoři zajistili velký stan, kde se představení odehrají.