Na písemném oznámení nebyl uveden žádný důvod, ale jak se odstupující zastupitel vyjádřil pro Hodonínský deník Rovnost, za vším je podpora hokeje. „Už dříve mi bylo řečeno, že pokud má zastupitelstvo dávat peníze do hokeje, musím se vzdát postu předsedy hokejového klubu. Tak jsem se vzdal. Nyní to bylo podobně," vysvětloval své pohnutky exstarosta, podle nějž některým kolegům zastupitelům vadil i jako běžný člen sdružení bez jakékoliv funkce v klubu.

„Nedávno klub potřeboval peníze a stále se to nedařilo domluvit. Předsedkyně klubu mě požádala, jestli bych se nevzdal mandátu, protože jinak někteří zastupitelé hlasovat pro peníze do hokeje nebudou," doplnil Šimeček. V žertu ještě dodal, že doufá, že už to bude stačit. Nerad by se totiž příští rok vzdával například i svého zaměstnání. „Moje osoba prostě hodně vlivných lidí dráždí. Vysvětluji si to tak, že mají asi strach, že se mohu dostat zpět," poznamenal v narážce, že před časem býval starostou či místostarostou.

Jeho místo pravděpodobně zaujme první náhradnice kandidátky Šance pro Hodonín Jana Gajošová, která jej před časem střídala i ve vedení hokejových Drtičů.

„Funkci zastupitelky po Luboru Šimečkovi přijmu. Cíl mám poměrně jasný. Jako občanku města Hodonína mě zajímá, jak se ve městě žije," vyjádřila svůj postoj Gajošová. Jak dodala, bude snažit občany města co nejlépe zastupovat i zohledňovat jejich problémy. „Samozřejmě se budu zajímat jak o městský sport, tak i o další oblasti, jako je nezaměstnanost či sociální oblast. Budu se snažit, aby se lidem v Hodoníně dobře žilo," doplnila.

Podle mínění místostarosty Hodonína Ladislava Ambrozka práci zastupitelstva výměna příliš neovlivní. „Koalice má svůj stabilní počet hlasů. Pan Šimeček za svého působení hlasoval tak, že dokázal podpořit dobré věci. Věřím, že jeho nástupkyně bude také taková," uvedl místostarosta.

Lubor Šimeček ale tímto „odchodem ze scény" neodchází definitivně z politiky. Pro Hodonínský deník Rovnost uvedl, že do příštích komunálních voleb plánuje opět kandidovat. „Ve městě mě oslovuje stále více lidí s tím, že v době, kdy jsem byl ve vedení města já, fungovalo to lépe," řekl. Toho, že by byl opět nežádoucím, se nebojí. Zastupitelstvo po příštích volbách podle něj bude už úplně jiné.

Lubor Šimeček byl starostou Hodonína v letech 2006 až 2010. Z funkce jej ale zastupitelé v posledním roce volebního období odvolali kvůli jeho postupu při vyjednávání o výstavbě fotovoltaické elektrárny na Pánově. Před rokem 2006 zastával také funkci místostarosty.