Ale není v tom zlý úmysl. Obě Lucky, jak se postavám říká, návštěvníkům tradičního podzimního pořadu strážnického skanzenu umazávají tváře pro štěstí a zdraví. „Třináctého prosince má svátek svatá Lucie a v tento den chodily v bílém oděné postavy. Zahalené ženy s pomoučeným obličejem obchází a kontrolují hospodyňky, jestli mají doma uklizené, jestli mají pořádek, a jestli dodržují zákaz předení na kolovratu. Nemluví, protože se traduje, že svaté Lucii někdo probodl hrdlo," vysvětlila Markéta Lukešová z Národního ústavu lidové kultury ve Strážnici.

S obličejem od mouky prochází okolo Marie Nedorostková ze Strážnice. „Koupila jsem si guláš, také formičky, krajkové hvězdičky, ty budu posílat do zahraničí. Potkala jsem hodně známých," vyjmenovává, co si nakoupila a jarmarku v areálu.

Návštěvníci procházejí po starých staveních, v nichž sledují ukázky různých řemesel a zvyků. Například výrobu domácích nudlí. „Jsou z vajíček a mouky, ručně vypracované. Těsto rozválím, ale než ho nakrájím na strojku, musí proschnout tak, aby se nedrolilo, nebo naopak nelepilo. Nudle se nechají dva nebo tři dny usušit, poté se mohou dát do polévky," přibližuje Miluše Rybová, která se vyráběním nudlí živí.

V dalším domku ukazuje Jaroslav Kolaja ze Strážnice štědrovečení obyčeje. „Po večeři se všichni sešli kolem kamen, vzali si šufánky a kousky olova, roztavili je a až byly v tekutém stavu, nalili je do studené vody. První myšlenka, co člověku tvar ztuhlého olova připomíná, určí, co nás v následujícím roce čeká," říká muž a opatrně nalévá roztavené olovo do misky s vodou.

Sobotní dopoledne a odpoledne ve Strážnici je hlavně rodinnou záležitostí. Schází se zde například rodina Jany Jochové z Veselí nad Moravou. „S manželem, tchýní a švagrovou jsme tu již podruhé. Líbí se nám tradice a to, že si můžeme projít domky. Také je tady výborná atmosféra. Ochutnali jsme ořechy a vezeme si i domů, kde budeme ochutnávat dál," směje se žena.

Unavení a hladoví návštěvníci míří ochutnat pokrmy připravené podle starých receptů. Václav Hrabec z Velehradu připravuje Čertovské brambory. „Jsou uvařené ve slupce a vydlabané. V nich je směs pikantního masa nebo anglické slaniny, sýr, česnekový dressing. Nabízíme také bzeneckou uzenou a Strážnickou kyselicu se sušenými švestkami, to jsou recepty našich babiček. Kyselica je klasická zelná polévka s uzeninou, zjemněná šlehačkou. K tomu máme nasekané sušené švestky," popisuje nabídku občerstvení Hrabec.