„K návrhářství mě vedla touha od dětství, pocit, který mě nutil nějakým způsobem tvořit a projevovat svou osobnost. Postupem času jsem viděl, že můj zájem směřuje k oděvnímu designu a ten jsem si zvolil pro studium na střední škole," přiblížil své začátky mladý módní návrhář Libor Komosný.

Svá studia návrhářství zahájil v roce 2004 na strážnické Střední odborné škole oděvní na oboru operátor oděvní tvorby. Po jeho absolvování vedly jeho kroky na sever Čech, na Technickou univerzitu v Liberci. Magisterské studium jej nasměrovalo zase na jih, na Vysokou školu výtvarného umění v Bratislavě. Tam v současnosti pokračuje doktorským studiem.

I když Komosný vystavoval už v různých koutech světa, včetně amerického New Yorku, Frankfurtu, Londýna či estonského Talinutaku, nejvíce si ve své kariéře váží právě studia v Bratislavě. „Studium na Vysoké škole výtvarného umění mi otevřelo dveře do světa. Bez dovedností získaných na Střední odborné škole oděvní ve Strážnici by to rozhodně nešlo tak daleko. Neopomenutelná je také podpora maminky a přátel," vysvětlil Komosný.

Mezi jeho nejznámější kolekci patří Moravia Costume, v níž čerpal náměty ze slováckých krojů. „V kroji jsem sice nikdy nechodil, ale mám ho nastudovaný po formální stránce. To se právě zúročilo v této kolekci, kde mně byl předlohou i inspirací kroj z naší vesnice," sdělil mladý návrhář. Další jeho významnou kolekcí je Clinical, kde se projevuje i vliv nemocí a beznaděje na lidskou mysl. „Inspiroval mě pocit každodenního strachu z tohoto prostředí. Mám k nemocnici blízko tím, že mé nejbližší kamarádky z dětství právě pracují tam. Kolekcí jsem chtěl trochu připomenout to, co všichni popíráme," přiblížil Komosný.

Ten se prozatím zabývá pouze dámskou módou. „Koncept mých modelů je stavět ženu do určitého postavení a tím sdělovat určitý názor na dění kolem mě. Na mužskou kolekci se chystám, avšak ženy v ní budou mít také důležité místo," slíbil mladík.