Až do pondělí žila obě lví mláďata odděleně a vnímala se pouze skrz mříž. „Než dojde ke spojení jakýchkoli zvířat, je vždycky potřeba, aby se očichávala a postupně se tak seznamovala. Už od začátku bylo zřejmé, že se tihle dva budou mít rádi a utvoří spolu krásný pár," řekl ředitel zoo Martin Krug.

První chvilky soužití po otevření přepouštěcích dveří ale ideální nebyly. „Jakmile lví holka spatřila ohlodanou kost po lvíčkově večeři, vrhla se na ni a na svého nového partnera se zle obořila. A to tak, že skončil pod palandou. Připravil ale odvetu. Když to samička na něj opět zkoušela, s chutí ji propleskl," popsala první společné kroky lvího páru mluvčí. Tím ale veškeré problémy skončily. Včera už lvíčata spolu dováděla a kočkovala se. Dál ale nešla, dospělosti totiž dosáhnou až za více než dva roky. „Jde o zcela nepříbuzný pár, což je z chovatelského hlediska žádoucí. Sameček má rodiče v Jihoafrické republice, samička v německém Hodenhagenu, odkud přišla do Polska. Příbuznost tedy nehrozí," sdělil Krug, který lvici ze severu přivezl.

Ta je ve srovnání s partnerem hubenější a na jejím těle jsou viditelné odřeniny, které se už ale pomalu hojí. „Nejenže má za sebou náročný transport, ale může být také frustrovaná z toho, že ji v Polsku mezi sebe nepřijala skupina už dospělejších jedinců. Lvi do svých uzavřených komunit přijímají cizí stěží. Například v přírodě, když se dostanou dospělí k cizím lvíčatům, tak je zabijí," vysvětlil ředitel. Podle něj si ale v Hodoníně pár bílých lvíčat na sebe dobře zvykl.

Samičce prozatím chybí jméno. „Budou jej navrhovat děti při slavnostním uvítání páru na některé z jarních akcí příštího roku v zoo," uvedla Mikulicová.

Do té doby si může dopřávat chutné čerstvé maso v podobě hovězí kýty, křepelek nebo potkanů.