A co stojí za rekordně pozdním začátkem sezony? „Počasí,“ řekl Luboš Žák, prezident Sportovního klubu lyžování Veselí nad Moravou, který se o sjezdařský areál stará už léta.

Až do prvního únorového pátku zájemci využívali pouze lyžařskou školu. Hlavní sjezdovka se otevřela až na víkend. Dřívějšímu zpřístupnění bránily rozmary počasí. Nejdříve sucho, které neumožňovalo umělé zasněžování, později teploty nad nulou. Podobné problémy sužovaly také jiné lyžařské areály v okolí, což v pondělí potvrzovali i zdejší hosté.

„Obyčejně jsme jezdívali lyžovat k Lopeníku, jenže tam letos vleky na sjezdovce nepustili a ani nepustí. Tak jsme nyní zkusili zajet sem, zdejší sjezdovku známe,“ svěřil se například Václav Masař z Uherského Brodu.

Lyžařům u Javorníku pomohly poslední mrazy, takže se vleky na hlavní sjezdovce mohly naplno rozproudit. „Přijíždějí k nám lidé ze Slovenska a z Moravy. Jezdí sem také ze škol, například z Mutěnic či z Kyjova,“ uvedl Žák. Ceny na sjezdovce se letos zvýšily jen o inflaci, mezi deseti a patnácti procenty. Sjezdovka je otevřená od devíti hodin ráno do osmi večer.