„Moje úplně první fotka z podpisem byla od Jiřího Schellingera. To jsem byla ještě školačka. Se sbíráním jsem začala mnohem později. Přivedl mě k tomu bratranec, který se tomuto koníčku věnoval,“ říká sběratelka.

Začala obesílat divadla či další instituce. Sepsala si k tomuto účelu dopis, který beze změny používá dodnes. Je to také nejčastější způsob, jakým podpisy získává.

Občas má možnost požádat některou z celebrit osobně. Většinou, když někde v okolí vystupuje. Občas ale pomůže i náhoda.

„Jednou jsem jela ve Veselí na benzinku a vedle stojí Dalibor Janda. Hned jsem toho využila,“ vzpomíná na souhru náhod. Podobně nečekaně potkala i Vlastimila Brodského při svém výletu na Velehrad. Brodský jí utkvěl v paměti jako velmi příjemný muž. Podobně hezky na ni působil při osobním kontaktu herec Jiří Krytinář, Josef Somr nebo Jana Švandová.

Některých autogramů si sběratelka cení natolik, že je ani nezařadila do aktuální výstavy ve Bzenci a nechala si je raději doma.

„Hodně moc si vážím podpisů od obou manželů Zátopkových. Emila Zátopka jsem získala od paní těsně před jeho smrtí. Vzácný je také podpis od Františka Pláničky,“ uvádí Ježková. Legendární fotbalový brankář poslal vystřiženou fotku z časopisu s podpisem i s omluvou. Kvalitní fotku už neměl, protože všechny za dlouhé roky popularity rozdal.

Žena má ale ve sbírce i další fotbalové legendy, jako je například Pepi Bican, Josef Masopust či Pavel Nedvěd.

Sběratelka má široký záběr. Její sbírka obsahuje podpisy zpěváků, výherkyň soutěží miss či herců, ale i církevních osobností, sportovců či politiků.

„Mám i prezidenty. Václava Havla a Václava Klause. Od obou mám i jejich manželky. Od Václava Klause mám i jeho maminku,“ vyjmenovává politické úlovky.

Výstava části její sbírky ve Bzenci potrvá do poloviny listopadu. Příští rok by měla mít Olga Ježková výstavu ještě ve Strážnici.