Pivo medové, bezinkové, zázvorové, koriandrové, extra hořké, pivo svatého Benedikta, konopné, skořicové, silné tmavé pivo a lehké jablečné pivo, anýzové, badyánové a kněžihorské. To je pestrý sortiment pivního moku, který představí na sedmém ročníku Slavností piva pivovar Pod Kněží horou. Letošní slavnost spojuje číslo 13. Takový počet atrakcí i prasátek v tombole přichystaly na sobotu 29. června tamní pořadatelé.

„Je rok 2013, tak bude třináct druhů piv. Nechtěl jsem vařit piva se sirupy, ale inspiroval jsem se knihou Bylinná a kořeněná piva. Půjde tak spíše o piva, která se vařila kdysi a ochucovala se tak možná v dobách, kdy se nepoužíval chmel," řekl sládek bzeneckého pivovaru Radomil Paták. Z třináctky atrakcí se příchozí mohou těšit na výuku kovářskému a sochařského řemesla a žonglování, skákací hrad, jízdu kočárem, na ponících a amerických kolech. „Nejoblíbenější jsou jízdy silničním vláčkem. Také přijede šikovný kejklíř Vítek a jeho ohnivou show tady viděl asi málokdo, se svým uměním jezdí až do Německa," upozornil Paták. Kněžihorský pivovar pořádá i svůj vlastní ples a účastní se celé řady dalších akcí. Poslední je vernisáž o Všelijakém pití v Muzeu Podhradí v Buchlovicích, kde si Bzenečtí přibližují kvasnicové nefiltrované pivo.

O to je stále větší zájem. „Kapacitu mám ale omezenou, takže vařím vlastně pořád stejné množství. Poptávka je, takže kdyby chtěl vařit pivo někdo v sousední dědině, tak by jej určitě do kanálu nevylíval," je přesvědčený bzenecký sládek.

Také k pivu z nejnovějšího pivovaru v regionu, syrovínského Syrovaru, si zákazníci už cestu našli. Světlá jedenáctka, třináctka a zvláště dvanáctka jdou na odbyt. Kromě Syrovína mohou zájemci ochutnat tamní pivo v Medlovicích, Uherském Hradišti, Boršicích, Těmicích a Vřesovicích. „Chtěl jsem zkusit vařit nejdřív pro sebe a šlo to," popsal začátky syrovínský sládek Vojtěch Kolaja. Tak jako Bzenečtí i Syrovínští mají Pivní slavnosti, v sobotu 27. července. „Připravujeme speciály s ovocnými příchutěmi, tmavé i polotmavé pivo. Odpoledne bude program pro děti a ten s kapelami pro dospělé začne tak po páté," přiblížil Vojtěch Kolaja. Pivovar, který v polovině července oslaví své první narozeniny, pořádá ještě začátkem září Syrovar rockfest na těmickém hřišti.

Naopak starší minipivovary hodonínský Kunc ani Ratíškovice slavnosti piva neorganizují. „Sami letos nic nepořádáme, ale některých akcí se zúčastníme sponzorsky, že dodáme pivo. Na léto určitě připravujeme speciál, ale zatím nejsem rozhodnutý jaký," zamyslel se provozovatel ratíškovického minipivovaru Jiří Fanta, který v současnosti vaří nejčastěji dvanáctky.

Více než dva roky už funguje pivovar v Dolních Bojanovicích Mazák. S jedenáctistupňovým pivem expandoval do sousedních Lužic, Hodonína a s pšeničným ležákem i do Brna. Přesto sládci nepociťují konkurenci sousedních minipivovarů. „Kouzlo minipivovarů je v tom, že se pivo vypije tam, kde se uvaří. Pivovar by tak mohl být v každé druhé dědině, a ta by tak nabízela pokaždé jiné pivo," dodal Radomil Paták.