Areál se rozkládá na čtyřech hektarech na okraji Strážnice ve směru na Bzenec a pojme naráz i dva a půl tisíce lidí. „V poslední době si lidé oblíbili stanování, pozorujeme, že tento způsob dovolené zažívá velký rozmach. Mohou k nám přijet ale i lidé s karavanem nebo se ubytovat v některém z našich pokojů. To, co ale dělá náš kemp unikátním, jsou návštěvníky oblíbené dřevěné retro chatky,“ upřesnila spolumajitelka kempu Alena Zubalíková.

Přiznává, že původní chatky jsou srdeční záležitostí. „I když už ledacos pamatují, pečujeme o ně, aby byly jako nové a vypadaly přesně tak, jako ze starých prázdninových pohlednic. Spousta návštěvníků se tak vrací do časů svého dětství,“ dodala.

Do Autokempu Strážnice se vejde najednou až dva a půl tisíce lidí, říká spolumajitelka Alena Zubalíková na snímku.Zdroj: osobní archív

Atraktivitu dovolené zvyšuje blízkost Baťova kanálu, možnost plavby na lodích a síť cyklostezek. „Máme vlastní půjčovnu kol i uzamykatelné bezpečnostní boxy na kola hostů. K dispozici mají minigolf i koupaliště. Právě do modernizace bazénů jsme letos hodně investovali, především do technologie. Výsledkem je stálá teplota vody,“ upozornila Zubalíková.

Kemp jde vstříc požadavkům současných uživatelů. Kromě jídel v restauraci nabízí pečivo z vlastní pekárny nebo možnost samostatného vaření v kuchyňkách s lednicí. A samozřejmé je i připojení k internetu. „Posilujeme elektrické přípojky pro karavany i stany. V minulých letech jsme získali řadu ocenění jako nejlepší kemp roku pro motorkáře a také pro cyklisty,“ pyšní se spolumajitelka.

Dovolenou ve strážnickém kempu si pochvalovala třeba Andrea Samankova ze Sudoměřic. „Je to tam parádní. Vše čisté, voňavé a všichni jsou ochotní. Za mě jednička s hvězdičkou,“ zhodnotila na stránkách zařízení.