Mládě adaxe núbijského se v Hodoníně narodilo ve čtvrtek večer. „Porod byl rychlý a bez komplikací. Matce i mláděti se daří dobře,“ přiblížila zooložka Zdenka Vavrysová.

Stádo adaxů se tak rozšířilo na čtyřčlenné. Nyní ji tvoří dvě samice, samec a právě novorozené mládě. S chovem těchto pouštních antilop s africkým původem však v Hodoníně začali už v devadesátých letech minulého století. „Za tu dobu zde byla odchována řada mláďat, poslední dva mladí jedinci z roku 2016 a 2018 odešli na doporučení koordinátora chovu tohoto druhu do polské Zoo Opole,“ připomněla mluvčí hodonínské zoo Marie Blahová.

Ta zároveň pozvala do otevřené zahrady za dalšími letošními přírůstky, jako jsou klokani rudokrký a obrovský a několik ovcí a koz. „Velkým lákadlem pro návštěvníky stále zůstávají loňská čtyřčata lva jihoafrického a mládě vlka hřivnatého,“ upozornila mluvčí.

Zooložka Zdenka Vavrysová přiblížila i očekávané přírůstky u zeber Chapnamnových. „U některých dalších druhů antilop či sov a dalších druhů ptáků,“ dodala zooložka.