Nejen za rozvíjení kulturního dění v Čejči, ale také za celé jeho životní umělecké dílo mu nyní obec udělala čestné občanství in memoriam. Stalo se tak u příležitosti vernisáže jeho výstavy Léto Mirka Bravence v tamní základní škole.

„Miroslav Bravenec loni zemřel, a tak mu nyní obec uspořádala velkou výstavu, která je průřezem jeho celoživotní tvorby," uvedla kurátorka výstava Ilona Tunklová z Galerie výtvarného umění v Hodoníně. Ta připravila koncepci expozice a pomáhala i s její instalací. „Byli jsme dlouholetí přátelé, Mirek Bravenec v hodonínské galerii vystavoval, byl to náš autor," řekla Tunklová.

Miroslav Bravenec pocházel z Terezína. Původně se vyučil lakýrníkem a malířem písma, pak ale vystudoval výtvarnictví, grafiku a propagační výtvarnictví na Střední uměleckoprůmyslové škole 
v Brně a akademický titul získal na Akademii výtvarného umění 
v Praze. Celý život působil především jako pedagog na uměleckých školách. Od roku 1969 vystavoval na desítkách samostatných i kolektivních výstav po celé republice či 
v Rakousku. V roce 1993 se stal členem Sdružení výtvarných umělců moravských v Hodoníně.

„Byl to žák Čepelákovy školy, z níž vzešla řada skvělých českých umělců. Jako pedagog také pomáhal studentům umění například tím, že jim dával příležitost prezentovat se na pořádaných výstavách," doplnila kurátorka výstavy.

Miroslav Bravenec spolupracoval rovněž s obcí, jeho dílem je například jednotný grafický styl obecního zpravodaje. Čestné občanství za celou rodinu převzala z rukou starostky Čejče Marty Výmolové Bravencova manželka Eva Bravencová.