Právě ti totiž prostřednictvím svého nadačního fondu i díky Deníku vysbírali za pouhé tři dny potřebných tři sta padesát tisíc na koupi této speciální pomůcky. Vestu si osobně přijel převzít v minulém týdnu Jakub s mámou i babičkou.

Vestu malému bojovníkovi, jehož nemoc je nevyléčitelná, nejprve zapůjčila společnost Dartin. „Právě tato firma našemu Kubíkovi ochotně vypůjčila zkušební vestu, aby ji mohl využívat ještě předtím, než dorazí ta naše. Za to jí patří dík. A děkuji samozřejmě nadačnímu fondu a všem, kteří nám pomohli a podpořili nás. Moc to pro nás znamená, Kubíkovi se hodně uleví. Vážím si ochoty a štědrosti lidí, mých kolegů ze záchranky, ale i těch, kteří nás vůbec osobně neznají, a přesto jim není lhostejné, že je náš syn nemocný,“ neskrývala slzy dojetí Jakubova máma Martina Havlíková.

Jakub z Hodonínska potřebuje vibrační vestu. Usnadní mu to dýchání.
VIDEO: Malý Jakub z Hodonínska bude mít vibrační vestu. I díky čtenářům Deníku

Peněz se vybralo více, než bylo na vestu potřeba. „Celkem se jedná o 407 tisíc korun. Zbytek peněz proto půjde na nákup dalších pomůcek či pořízení ozdravného pobytu pro Kubíka. Ještě jednou všem děkujeme, spojili jsme síly a výsledkem je zlepšení kvality života malého nemocného človíčka,“ doplnila Michaela Bothová, mluvčí jihomoravské záchranky a předsedkyně správní rady nadačního fondu.