„Základními znaky práce ředitele Pejchla je to, že pořád nemá čas a všechno chce dělat sám. Nabyl jsem navíc pocitu, že jsou dva Pejchlové, jeden něco říká a ten druhý pak něco jiného dělá. Jeden vypadá jako skvělý teoretik s konzistentními názory, ten druhý pracuje v chaosu,“ říká po tříměsíční zkušenosti ekonom, kterého lidé v Kyjově znají jako majitele čajovny a galerie v kulturním domě. Dodnes tvrdí, že se s ředitelem na důležitých věcech v podstatě shodli. Měli ale každý jiné představy o způsobu spolupráce.

„Když mě před časem oslovil ke spolupráci ředitel nemocnice s tím, že mi objasnil ekonomické problémy, přišlo mi to jako zajímavá nabídka. Souhlasil jsem a do nemocnice nastoupil,“ říká o prvních kontaktech s Josefem Pejchlem. Nově dosazený ředitel na něj zapůsobil jako fundovaný odborník. Zaujali jej i vize, které mu nastínil.

„Líbilo se mi, že má jasno, jak má nemocnice fungovat. Kde jsou její slabiny i silná místa. Myšlenkově jsme se naprosto shodli,“ připomíná své začátky ve špitále. Brzy ale narazil na to, že nebyl schopen ředitele dotlačit ke společnému jednání, pořád neměl čas. Když se mu nakonec po několika pokusech podařilo smluvit schůzku na konkrétní čas, zjistil při příchodu k ředitelně, že na stejnou hodinu mají domluvenou schůzku další dva lidé.

„On není schopen si naplánovat čas. Navíc nedokáže předat pravomoci. Ke spolupracovníkům přistupuje s nedůvěrou,“ uvádí ekonom. „Pak si člověk říká, jestli má taková práce smysl,“ dodává.

Když na konci zkušební doby přemýšlel, co dál, ředitel Pejchl dilema rozhodl za něj. Dal mu výpověď.

Ačkoliv v počátku byl Pleva Pejchlovým člověkem, dnes věří, že na slovech jeho odpůrců v nemocnici je hodně pravdy, hlavně pokud jde o špatnou komunikaci. „O správnosti svých kroků nedokázal přesvědčit ani ty, co za ním ještě před několika měsíci stáli. Jeho nedávní podporovatelé místo toho založili sdružení, které proti němu bojuje. To signalizuje minimálně to, že má s komunikací problémy,“ zakončuje povídání o svém krátkém působení po boku ředitele.

VÍCE O NEMOCNICI V PÁTEČNÍM VYDÁNÍ ROVNOSTI