Klub maminek Kyjov se rozhodl navázat na loňský úspěch, kdy se maminkám podařilo prodat více než čtyři sta padesát ručně vyrobených hvězdiček, za které byly nakoupeny jídelní židličky a lehátka pro pacienty. Letos byly předmětem prodeje obrázky vyrobené ubrouskovou technikou.

„Přemýšleli jsme kam bychom dali vybrané peníze a znovu naše volba padla na dětské oddělení, protože si myslíme, že tam je to nejvíce potřeba,“ uvedla Radka Mikesková z Mateřského centra kamarád.

Celkem se vybralo 17 107 korun. Maminky musely vyrobit více než čtyři stovky obrázků, které bylo možné koupit Galerii čajovna, v prodejně hraček na náměstí, v Základní škole Újezd a ve škole v Bukovanech.

„Částku použijeme na transportní vozík. Pacienti jsou většinou přepravování mezi jednotlivými odděleními na starých převozních vozících, na kterých si musí připadat velmi bolestivě. Vozík, který se nám podařilo pořídit, je hydraulický, odlehčený, polohovatelný, tudíž pro dětské pacienty ideální,“ řekl primář dětského oddělení Jan Trubačík.