Fiat Marea, který se začal vyrábět v roce 1996, přitom není žádný automobilový zázrak či adept na ceněného veterána. Italským výrobcům se ale podle Jiřího Viziny předsedy klubu, povedl: je spolehlivý, poměrně velký a má výborně vyřešený motor. „Je spousta automobilových klubů, ale když se někdo přihlásí k našemu, zjistí, že lidé se znají, poradí si, diskutují, shánějí si kontakty. Do čtvrt hodiny dostane odpověď na svou otázku,“ říká Vizina.

Přestože auta značky Fiat Marea už pomalu dosluhují, Mareáků podle Viziny neubývá. Setkání Fiatů Marea pořádá klub každý rok. Letos si vybral Strážnici, kde se jim zalíbil tamní kemp.

Očekává se, že aut zmíněné značky by se do Strážnice mohlo sjet až sto padesát. Nejde přitom o první pokus o rekord. Letos na jaře už Mareáci triumfovali na Slovensku, kam se sjelo sto čtyři aut, což stačilo, aby se dostali do slovenské knihy rekordů. „V Česku bychom chtěli překonat slovenský rekord,“ těší se Vizina.

Sraz Fiatů Mareo začal už v pátek. O rekord se pokusí Mareáci v sobotu od 9.00 do 11.00 a odpoledne bude patřit velkému závodu pro všechny účastníky o poklad královny Bimbovky, guvernérky jihomoravské kliky, který se bude podle Viziny podobat známé soutěži O pevnost Boyard.