Početný zájezd uspořádali například členové Sboru dobrovolných hasičů z Opatovic. Autobusem se jich na vinný zájezd vydalo asi padesát. „U nás se spíše pálí slivovice, jenže na tu já moc nejsem. Mám raději víno a tady mám úžasnou možnost ochutnat spoustu velmi kvalitních vzorků. Akce je výborně zorganizovaná," svěřila se Jolana Andrýsková z hasičského kolektivu.

Kromě dobrého vína ocenila krásu a atmosféru sklepního areálu. „Jsem tady poprvé a určitě bych ráda přijela i další rok, je tu moc hezky," dodala návštěvnice. To Pavlína Juráková z Uherského Hradiště není v Miloticích žádným nováčkem, za vínem tam jezdí už téměř pravidelně. „Účastníme se burčákového pochodu, který bývá zhruba o měsíc dříve, a nyní ochutnáváme první letošní vína. Není to tady tak komerční jako jinde. A bohužel, chutná nám každý rok," zasmála se. Její skupina se do Šidlen vydala pěšky z Vracova. „Z naší strany jde o příjemnou procházku," podotkla Juráková.

Letošní pátý ročník Martinských Šidlen si nenechal ujít ani Zbyněk Němec z Hradce Králové s manželkou Ivou. „Ochutnali jsme Muškát Ottonel a teď jsme si dali Tramín červený, který je hodně sladký. Možná až moc. Jelikož teprve začínáme, měli jsme si ho dát spíš na závěr. Kvalitní víno to ale je," vypověděl Němec.

Devět vzorků mladých a tři starších vín návštěvníkům při své premiéře otevřeného sklepa v polovině listopadu připravil Libor Šnajdr. „Lidé se dost zajímají o ne příliš časté odrůdy. Zkoušejí třeba Hibernal nebo Sylvánské zelené," řekl vinař.

Podle předsedy pořádajících milotických zahrádkářů Zbyňka Poláška tentokrát sklepy otevřeli i výrobci, kteří se dříve vůbec nezúčastňovali. „V začátcích do toho šli spíš mladší odvážní kluci, teď se přidali i starší či menší výrobci. A je to dobře, protože někteří lidé sem chodí právě kvůli tomu, že chtějí klasiku. Není to víno, co si mohou běžně koupit v obchodě, každé je osobité," uvedl Polášek a zároveň poukázal na letošní mimořádný ročník. „Po loňském debaklu je to úspěch. Každopádně, i když je svatomartinské boom, já nikam nepospíchám. Každé víno potřebuje čas," sdělil.

U návštěvníků za poslední léta vypozoroval, že mají ve vínech čím dál větší přehled. „Dříve třeba bývali zvyklí na sladší vína se zbytkovým cukrem, tento ročník mě překvapil, že hodně lidí přišlo s tím, že chtějí vína sušší," dodal předseda.