Součástí večera byla jako již tradičně soutěž o nejlepší masku. O hudební program se postaraly kapely Ferrum, Imagine & WMW, Kozy a Wedlock. Část výtěžku z plesu pořadatelé věnují na podporu fotbalového oddílu Jiskry Strážnice.

Celé odpoledne strávila rodilá Strážničanka Jana Filová šitím, maskováním a úpravami sebemenších detailů svého kostýmu na Rockového maškarního plesu. Společně s dalšími devíti kamarády prezentovali slet čarodějnic. „Použila jsem šaty, různé látky, peří, kosti. Samozřejmě zvířecí. Na obličej tekutý latex, do očí čočky," přiblížila svůj výtvor Filová. Kostýmy její party ocenili pořadatelé druhým místem.

To dvojice zelených plastových vojáků se připravovala delší dobu. „Masky jsme chtěli použít už na minulém plese, jenže nám neuschla barva. Letos jsme je oprášili a asi čtrnáct dní nazpět jsme je znovu začali chystat. Poslední nástřik byl ve čtvrtek, ale pořád na některých místech trochu barvíme. Podstavec jsme vyrobili z plastu a olepili samolepkou, přilby máme z armyshopu," uvedl Strážničan Jonáš Gajda s tím, že minule šel s parťákem za prsa. Za letošní převlek si vysloužili první místo. Třetí příčku obsadil Tetris.