Název: HODONÍNSKÝ FAŠANK S RÁDIEM JIH

Kde: Hodonín

Kdy: sobota, od 12.00

Zabíjačkové speciality, svařené víno a boží milosti. I to mimo jiné mohou ochutnat všichni ti, kteří přijdou na Hodonínský fašank. „Konzumační lístek na veškerá nabízená jídla v hodnotě sto korun je zároveň vstupenkou na večerní krojovaný ples," informoval ředitel Domu kultury Hodonín Marcel Řimák. V programu se představí dětský folklorní soubor Mašlička z Mutěnic a folklorní soubor Dubina a Duběnka. Ve dvě hodiny odpoledne vyrazí zástup masek na fašankovou obchůzku. Trasa vede od kulturního domu, pak k hodonínské knihovně, Masarykovu muzeu a končí u radnice. „V průvodu jde i divadelní spolek Svatopluk. Na každé zastávce masky zatančí podšablové tance a předvedou masopustní zvyklosti," dodal Řimák.

Název: VI. DĚTSKÝ MAŠKARNÍ PLES

Kde: Hodonín, kulturní dům

Kdy: neděle, od 15.00

Kovbojové. Takové téma má letošní Šestý dětský maškarní ples, který pořádá Středisko volného času Hodonín. Pro malé návštěvníky jsou připravené hry, soutěží a tance. „Děti mohou soutěžit o bonbóny rovnou na deseti stanovištích. Nebude chybět ani pohádka a samozřejmě diskotéka," informoval pedagog volného času Stanislav Chovančík. Letošní ročník karnevalu se obejde bez vyhodnocování nejlepších masek. „Bylo pro nás hodně těžké tuto disciplínu hodnotit spravedlivě. Odměnu proto dostane každá maska. Máme připravenou škrabošku, frkačku a různé drobnosti," uvedl Chovančík s tím, že na karneval každoročně zavítá asi pět set návštěvníků.

Název: VALENTÝNSKÝ JARMARK

Kde: Petrov, Kurty u Baránka

Kdy: sobota, od 11.00

Maškary a zamilovaná obětí. Letošní čtvrtý ročník Valentýnského jarmarku v Petrově organizátoři spojili i s fašankem. V sobotu se hodinu před polednem otevřou Kurty u Baránka všem milovníkům dobrého jídla, pití a zábavy. „V letošním roce příhodně vyšlo datum. Fašankový průvod bude tedy končit na jarmarku a lidé uvidí i pochovávání basy," sdělila za pořádající sdružení Petrov žije Jana Trojancová. Podle ní se na jarmarku nebudou nudit jednotlivci ani celé rodiny. „Budeme prodávat zabíjačkové speciality a různé řemeslné a farmářské produkty. Bude tady kování, háčkování nebo třeba korálkování. A navíc, prodejci se stále mohou přihlašovat," informovala Trojancová.

Název: KOŠT BOŽÍCH MILOSTÍ

Kde: Veselí nad Moravou, Zarazické centrum

Kdy: sobota, od 14.00

Ochutnávku tradičního velikonočního cukroví babiček a prababiček letos doplní koblížky, vdolky a mrkvové šátečky. Všechny tyto pochoutky mohou ochutnat návštěvníci Koštu božích milostí ve Veselí nad Moravou. „Rozhodli jsme se nezůstat jen u božích milostí a košt jsme otevřeli i ostatním tradičním sladkostem," informoval organizátor akce Marián Lokaj. Podle něj se minulý rok sešly vzorky z Ratíškovic, Hodonína a Rohatce. „Tentokrát máme přislíbené i přímo z Veselí," uvedl Lokaj.