Na projekt, který má školce uspořit náklady, získalo město několikamilionovou dotaci. „Pokud dopadne dobře výběrové řízení, mohli bychom s opravami začít ještě v tomto roce," uvedl vedoucí odboru investic Městského úřadu Strážnice Petr Helísek. Zároveň poznamenal, že hlavním cílem je energetická a tím i peněžní úspora.

Mateřskou školu s asi padesátiletou tradicí, která má celkem devět tříd, tak v nejbližších několika měsících čeká generální oprava. Podle ředitelky instituce Dagmar Okénkové nebude mít rekonstrukce na běžný chod vliv. „Provoz nebude žádným způsobem omezený. Maximálně budeme děti v jednotlivých třídách přesouvat. Na taková rozhodnutí je ale nyní ještě čas," vysvětlila Okénková. Kdy se totiž řemeslníci pustí do práce, zatím není jasné. „Obnova se uskuteční nejpozději příští rok," reagoval Helísek.

Předpokládané náklady na stavební práce dosahují téměř šesti a půl milionu korun. Z městské pokladny půjde jen část peněz. Dotace ze státního fondu životního prostředí činí více než pět milionů. „Suma, kterou jsme dostali, bude tvořit až devadesát procent uznatelných nákladů," informoval vedoucí odboru.

Zbývající milion tři sta tisíc Strážnice zaplatí z rozpočtu.