Na tuto otázku měla odpovědět beseda v centru pro rodinu. Maminky měly možnost promluvit do plánů společnosti Teza, které koupaliště provozuje. Přes veškeré propagační snahy pracovníků města i hodonínského centra pro rodinu nakonec maminky o tuto možnost neprojevily zájem. Když by se odečetly ty, které zastupovaly centrum nebo město, přišly si návrhy ředitele Tezy Pavla Švandelky vyslechnout jen dvě ženy.

„Je to škoda. Účast mě mrzí, ale na další besedy už není čas. V dubnu se musíme dát do realizace, aby vše bylo na sezonu připravené,“ posteskl si Švandelka. Se spolupracovníky chce vybudovat na koupališti dětské hřiště. Na řadu by měla přijít i rekonstrukce jedné ze dvou asfaltových sportovních ploch. Příspěvková organizace Teza počítá i s novými službami, jako je pedikúra či masáže. Smělé plány organizaci umožňuje úspěšný loňský provoz na sportovištích, které obhospodařuje.

„Teze se vloni podařilo výrazně ušetřit. Úspory činí necelé tři miliony korun. Celý jeden milion jenom z úspor za energie,“ pochlubil se Švandelka.
Poradit se ředitel s maminkami chtěl především o dětském hřišti. Připravil dvě varianty použití herních prvků. Jsou mezi nimi různé druhy houpaček či skluzavka s věžičkou. Vše by mělo být hlavně pro děti od tří do šesti let.

I přes slabou účast sezení přineslo několik postřehů. Ženy například poukázaly na jeden z druhů houpaček, který ředitel do plánů připravil. Maminky jej znají z jiných hřišť, kde si všimly, že bývá často opuštěný a těší se minimálnímu zájmu. U klasické závěsné houpačky zase upozornily na potřebu opěrátek, protože tříleté děti se bez nich neobejdou.

Z dalších plánovaných změn Švandelka upozornil především na animační programy, které jsou na koupalištích v regionu úplnou novinkou. Matky s dětmi by jich mohly využívat ve vyhrazených hodinách, pravděpodobně jen dopoledne.

„Šlo by o organizované divadlo, zpívání nebo různé soutěže. Maminka dá dítě do kroužku, kde se zabaví. Sama bude přihlížet, aby měla dítě pod kontrolou. S dětmi budou s největší pravděpodobností vysokoškoláci, kteří tuto činnost studují a v Hodoníně by pracovali na povinné praxi,“ představil nápad ředitel Tezy. Upozornil ovšem na to, že studenti by děti bavili, ale nepřebírali za děti odpovědnost. Nebude tedy možné, že by jim matka svěřila ratolest a šla například na hodinu na masáž.

Na koupališti se také letos bude pravidelně objevovat skákací hrad, který příspěvková organizace vlastní.