„Je to už náš dvanáctý rekord," radovala se z úspěchu vedoucí Hodonínských mažoretek Markéta Rašková. To potvrdil i komisař Agentury Dobrý den z Pelhřimova Miloš Vosyka, který dohlížel na to, aby byly splněné všechny podmínky pro zapsání akce do databanky českých rekordů a později i do České knihy rekordů. „Tisíc lidí křepčilo na hodonínském náměstí. Byl to úžasný počet. A když jsem se díval z pódia, vypadalo to i velmi efektně a krásně, jak se do toho všichni s vervou pustili," řekl komisař.

Ten připomněl, že Hodonínské mažoretky velmi rychle překonaly svůj jedenáctý rekord, který pokořily osmého června, kdy v Pelhřimově tančily bez jednoho s šesti sty podsedáky. „Hodonínské mažoretky jsou pravidelnými účastnicemi festivalu Pelhřimov, město rekordů. Pokaždé přivezou něco zajímavého a vždy do toho zapojí obecenstvo, což je nádhera," přiblížil Miloš Vosyka.

V roce 2010 tak například nasadily na hlavu papírovou čepici všem divákům festivalu, v hledišti jich přitom sedělo rovných 2762. V Hodoníně v roce 2011 při poslední přehlídce Hodonín patří mažoretkám, která se koná jednou za dva roky, zase 838 mažoretek nafouklo v jednu chvíli balonek. „Zapojilo se do toho osmašedesát souborů z čtyřiadvaceti míst České republiky," vyzvedl ještě důležitá fakta pelhřimovský komisař.