Povedlo se jí to. Alespoň o zápisu do české verze knihy není pochyb. Téměř devítinásobně totiž překonala rekord v počtu mažoretek, který vystoupily ve společné skladbě. „Dnešní skladby se zúčastnilo 751 aktivních mažoretek.

Tím byl mnohonásobně překonán dosavadní český rekord z Třebíče, kde jich bylo 84. Tímto je výkon zapsán do české knihy rekordů a bude postoupen do Londýna k posouzení na zápis do Guinessovy knihy,“ potvrdil Michal Jurečka z pelhřimovské agentury Dobrý den. Množstvím však výjimečnost tohoto krátkého společného vystoupení nekončí. Neuvěřitelné je i věkové rozpětí jeho účastnic.

Nejmladší Sabina Vlachová měla tři roky, nejstarší Marie Šenková z hodonínského souboru Rytmus 91 let. Společná skladba byla jen jedním z bodů programu třetího ročníku festivalu nazvaného tentokrát Hodonín patří mažoretkám. Po promenádě přes náměstí účinkovalo 30 souborů z Česka, Slovenska a Maďarska v sokolském stadionu v Rybářích, kde diváci viděli téměř sedmdesát pódiových vystoupení.

„Nechci festival donekonečna zvětšovat, ale nemám to srdce říct souborům, které se nám hlásí, že nesmí přijet,“ komentovala to vedoucí Hodonínských mažoretek Markéta Rašková.