O vyřezávání do ovoce a zeleniny se začal zajímat, když ho viděl v televizi. Dnes jezdí na gastronomické soutěže. Kuchařem je jen podle jména, přesto získal stříbrnou medaili z kuchařské olympiády.

„Když jsem začínal, nejvíc mě zaujaly melouny kombinací tří barev,“ vzpomíná Josef Kuchař. Říká, že vyřezávat se dá do jakékoliv zeleniny. „Když dělám větší kompozice na soutěže či akce, využívám barevnosti různých druhů zeleniny,“ vysvětluje Kuchař. Jeho nejoblíbenějším motivem jsou růžičky.

Zvládne figury, ornamenty nebo firemní loga. Ovoce vyřezává hlavně pro rodinu a známé. „Jsem pověstný tím, že na oslavy nechodím s kytkou, ale s melounem nebo ovocným košíkem,“ říká řezbář. Nezůstává ale jenom u dárků, jezdí i na mezinárodní soutěže.

„Příprava soutěžních kompozic zabere asi čtyři dny a čtyři noci, spím tak čtyři, pět hodin denně,“ říká. Před třemi lety získal bzenecký řezbář stříbrnou medaili na gastronomické olympiádě v Erfurtu, na kterou přijelo kolem tisícovky účastníků.

K ocenění musí dosáhnout člověk určitého bodového pásma, takže medailistů bývá nakonec víc. Vyřezávání do ovoce je v poslední době populární jak mezi kuchaři profesionály, tak mezi studující mládeží. Právě pro mladé pořádá Josef Kuchař kurz při bzenecké střední odborné škole. Když člověk potěší oko pohledem na vyřezanou kompozici, může ji klidně sníst. „Líto mi jí není. Člověk má z díla další požitek,“ usmívá se bzenecký řezbář.