Službu on–line úřadu můžou využít lidé už i v Hodoníně. Lidé mají možnost objednat se z domu přes internetové stránky Hodonína k úředníkům elektronickou formou. Na webu si navíc každý může zkontrolovat aktuální počet lidí ve frontě u jednotlivých přepážek. Tato služba se osvědčila i v Kyjově. Ve Veselí nad Moravou o podobné možnosti zatím nepřemýšlejí.

„Lidé se můžou objednat na stránkách www.hodonin.eu. Možnost elektronického objednání mají v systému web call. Po stisknutí pole Zde vstupte do systému, jsou lidé vyzvaní, aby zadali druh činnosti, kterou potřebují na úřadě vyřídit,“ vysvětlila postup mluvčí hodonínské radnice Petra Kotásková.
Poté už si kdokoliv v kalendáři zarezervuje termín a hodinu a může si přijít vyřídit, co potřebuje. Systém má výhodu v tom, že lidé, kteří jsou objednaní přes systém on-line úřadu na určitou hodinu, mají u úředníků přednost před ostatními.

„Je samozřejmě možné chodit na úřad bez objednání, ale v případě velkého množství klientů dostávají přednost objednaní lidé,“ vysvětlila Kotásková.
Podle starosty Hodonína Lubora Šimečka se město snaží lidem usnadnit návštěvu úřadu. „Službou chceme zpříjemnit, urychlit a vyjít vstříc lidem, kteří si potřebují na městském úřadě něco vyřídit a nemají čas čekat ve frontách,“ řekl Šimeček.

V Kyjově systém objednávání na úřad funguje už rok a začíná se osvědčovat.
„Například na občansko a dopravně správních agendách se můžou lidé na určitou dobu u úředníka objednat. Ze začátku o úřad on–line nebyl velký zájem. Dnes už lidé začínají tuto službu více využívat,“ míní tajemník Městského úřadu v Kyjově Milan Jagoš. Příkladem toho je podle něj například aktuální problém profesionálních řidičů. Ti si v těchto dnech ve velkém mění profesní osvědčení. I díky tomu se on–line služby začaly více využívat.

Tajemník také dodal, že na kyjovském městském úřadě je samozřejmostí také komunikace lidí s úředníky přes e–mail.
Ve Veselí nad Moravou se lidé objednat na úřad přes internet zatím nemohou. „Samozřejmě je to jistý nadstandard, ale ještě jsme o této službě nejednali,“ řekl místostarosta Veselí nad Moravou Vilém Reichsfeld.