Hodnotit kvality ovocných destilátů či likérů před začátkem sezony přijelo minulý víkend do Mikulčic asi sto dvacet degustátorů. „Ze vzorků vzešli vítězové jednotlivých kategorií a celkový šampion koštu, jimž se stala domácí hruškovice. Máme 756 dodavatelů ze tří kontinentů, osmi států a 131 obcí," uvedl prezident pořádajícího spolku Gurmáni Vít Pavka.

Podle něj se letos jako zajímavá jeví hruškovice odrůdy Hortenzie a opět se objevily pálenky z jablek původních odrůd jako Jadernička moravská a Panenské. „Množstevně letos navýšily třešně a ryngle. Mezi specialitami 
z netradičního ovoce vystupuje do popředí muďoulovice, ananasovice, kdoulovice, jahodovice, ale i pálenka z nashi nebo oskeruší," přiblížil nabídku prezident Gurmánů.

Najdou se i sladké nápoje pro dámy. Ty ochutnají likéry z borůvek, malin, šípků, arónie či máty. Sobotní akce, kterou organizátoři zahájí ve dvě hodiny odpoledne, zahrnuje také košt kysaného zelí. Pokud se chce svým výtvorem někdo pochlubit, může jej pořadatelům poslat ve sklenicích ještě v den degustace do deseti hodin. V tu dobu začíná hodnocení. „V nabídce bude rovněž spousta pochutin vhodných k ochutnávce kořalek a pestrá paleta krajových specialit ze škvarků, uzenin, kysaného zelí a tvarůžek. Vítěze vyhlásíme kolem čtvrté hodiny odpoledne," doplnil Pavka. Ke zpěvu, tanci a dobré náladě zahraje Neoveská cimbálová muzika.

Nelehkou úlohu měli degustátoři také v Bukovanech. V pátek bodovali bezmála patnáct set vzorků ovoce v tekuté formě na devatenáctý ročník koštu, který Miroslav Malíšek pořádá poslední lednovou sobotu. „Nejvíce převažuje modré ovoce – švestka nebo trnka. Hodně destilátů je také z meruněk, protože právě jim loňský rok velice svědčil," sdělil Malíšek. Podle něj jsou nejzajímavější kořalky z fíků, datlí nebo grepů, které jsou vysoce kvalitní. Objevují se také moky 
z mrkví a prakticky všeho, co obsahuje cukr.

Návštěvníky, kteří do bukovanské sokolovny na košt zavítají, pořadatelé pohostí kančím gulášem. Připravovat ho budou ve třech kotlích. „Navaříme minimálně dvě stě padesát porcí, i když lidí přijde alespoň o sto více," řekl Malíšek s tím, že hudební program zajistí cimbálová muzika.

V Bukovanech představí své dílo známý vřesovický pěstitel, včelař a předseda tamního klubu Českých turistů Miroslav Vaculík. Například minulý rok se svou třešňovicí a oskeruší ovládl dvě kategorie přehlídky na Floře Olomouc. „Loňská úroda byla velmi dobrá. Nejvíce se urodilo meruněk a hrušek. A i když švestky moc nebývají, tentokrát jich mám také dost," vyjádřil se Vaculík.

Ovoce sklízí asi ze čtyř set stromů. Na kvas a na pálení plody ale zásadně netrhá. „Nechávám je padat. Musí být dostatečně zralé a nesmí být nahnilé. Důležité je, například u třešní, aby byly dobře očištěné od stopek," prozradil pěstitel. V plodech navíc nechává pecku, protože jak říká, do přípravy správné kořalky zákonitě patří. 
„U meruněk se nesmí sešrotovat, protože by pálenka ve finále zhořkla a načichla," upozornil.

Jestli použili správnou techniku pro výrobu kvalitního alkoholického nápoje také lidé z Kostelce, se dozvědí už třináctého února od hodnotící komise. Výsledky své práce představí o čtrnáct dní později na koště v kulturním domě. „Loni jsme nabídli asi sto sedmdesát vzorků. Převažovaly hlavně trnky se sedmdesáti zástupci. Meruňkovic bylo asi padesát," řekl Josef Hudec ze Sboru dobrovolných hasičů, kteří akci od dvou hodin odpoledne pořádají.

Pro zvětšení klikněte.

PRO ZVĚTŠENÍ KLIKNĚTE