Ve stejnou dobu začaly práce rovněž mezi Kyjovem a Miloticemi. Lidé tak musejí kvůli zakázce za pětatřicet milionů korun počítat s úplnými uzavírkami. „Zaměstnanci drůbežárny a letiště mají však domluvené, že se do práce dostanou," uvedl Olšák. Druhou výjimkou je Havlíčkova ulice v Kyjově, kde provoz řídí semafory.

Ostatní musejí po objízdné trase, která vede přes Vacenovice a Vlkoš, což platí i pro veřejnou autobusovou dopravu. Silnice má být opravená v půli září.

ZNEUŽÍVÁNÍ PRAVOMOCI

To mezi Pavlovem a Dolními Věstonicemi na Břeclavsku je silnice uzavřená už více než dva a půl roku. Kvůli svahu poškozenému přívalovým deštěm. Práce se sice rozjely, ale záhy skončily.

Problém je se žádostí o dotaci, kterou ministerstvo životního prostředí obci několikrát vrátilo. Dolní Věstonice mají za sebou už pátý pokus. „Čtyřiadvacátého dubna jsme poslali otevřený dopis ministrovi, kde ho žádáme, aby dohlédl na hodnocení žádosti. Podle našeho názoru docházelo k zneužívání pravomoci úřední osoby ze strany pracovníků ministerstva. Byly nám kladené nesplnitelné požadavky," řekla věstonická starostka Jaroslava Rajchlová.

Náklady na opravy činí 77 milionů korun.