Od prvního července se změnil jízdní řád městské hromadné dopravy (MHD) v Hodoníně. Některé linky omezily o prázdninách provoz. Ne všichni obyvatelé Bažantnice jsou se změnami spokojeni.

Někteří z cestujících mají k MHD dlouhodobě připomínky. Vadí jim například časté změny v jízdních řádech, malé číslice na vývěskách, špatná návaznost spojů k vlakům nebo nevhodné časy příjezdů a odjezdů u hřbitova. „Problémy mají zejména starší lidé.

I my jsme změnu zaregistrovali, když jsme čekali půl hodiny na autobus. Vadí nám, že se jízdní řády často mění. Než si lidé spoje zapamatují, je to jinak,“ míní manželé Sobotkovi. Na městských autobusech jsou závislí zvláště senioři, lidé se sníženou pohyblivostí nebo ti, kteří nemají auto. „Hromadnou dopravu příliš nevyužívám právě proto, že jsou ve spojích mezery.

Když jsem se vypravila na hřbitov, musela jsem tam hodinu čekat. A tak jezdím na kole,“ uvedla Marie Barvová. Také další dotázaní se shodli, že pro starší lidi je mnohdy problém vyluštit malé číslice na vývěskách. ČSAD o těchto připomínkách ví. „Bohužel velikost písma nejde měnit, protože tyto parametry nastavuje firma, která program dodává. Budeme o tom s nimi ještě jednat,“ vyjádřil se Petr Röss z hodonínské ČSAD.

Co se týče četnosti úprav jízdních řádů, neexistují u MHD na rozdíl od linkové dopravy žádná omezení. „Úpravy provádíme podle požadavků městského úřadu. Pokud to jde, snažíme se reagovat také na požadavky cestujících a sladit spoje s vlaky a autobusy.

Nemůžeme ale uspokojit všechny,“ vysvětlil Röss. Podle místostarosty Jiřího Koliby došlo k redukci spojů kvůli malému počtu přepravovaných osob. „S připomínkami se mohou lidé obrátit na radnici. Budeme se snažit vyjít jejich požadavkům vstříc,“ dodal Koliba.