Knihy pak míří na trhy v zahraničí. „Aktuálně s týmem pracujeme na komiksové biografii o americkém režiséru Quentinu Tarantinovi. To naše studio WildCat, pro které kreslím, zpracovává pro zahraničního vydavatele a komiks o přibližně sto stranách by měl být venku začátkem příštího roku. Starám se v něm o výtvarnou stránku,“ říká Deníku Michael Purmenský.


Nahrává se anketa ...

Ke komiksu se podle svých slov dostal náhodou. Pracoval na knihách pro děti, pak ale pomohl tvůrcům, kteří chystali kreslený klip pro Letiště Václava Havla v Praze. A dveře se otevřely.

S historikem a spisovatelem Daliborem Váchou dělá na adaptaci historického příběhu o československé armádě v prvních dnech druhé světové války. I díky tomu se následně dostal k zakázce na zpracování biografie Tarantina.

Kruhový objezd u hodonínského Pánova čeká oprava, hotový je přitom teprve od roku 2023.
Rok po otevření? Kruhový objezd u Pánova čeká oprava, provoz bude řídit semafor

Jak přiznává, při nakládání se silnými příběhy cítí velkou zodpovědnost. Studuje proto dobové vybavení, snaží se nasát atmosféru zpracovávaného období. Chce mít perfektní každý detail.

„Je to práce na několika úrovních, z nichž kresba je až finální část,“ přikyvuje.

A pokračuje. „Komiksy o světových osobnostech půjdou do prodeje v několika velkých zemích jako jsou Spojené státy, Německo, Francie, Anglie a samozřejmě Česká republika. Takže nervy nejspíš budou ještě o něco násobené. Věřím však, že to se scénáristy a vydavateli děláme odpovědně,“ líčí Purmenský.

Pod rukama výtvarníka Michaela Purmenského z Dolních Bojanovic na Hodonínsku vznikají velké počiny, jako je například biografie filmového režiséra Quentina Tarantina.Pod rukama výtvarníka Michaela Purmenského z Dolních Bojanovic na Hodonínsku vznikají velké počiny.Zdroj: se svolením Michaela Purmenského

Když mluví o pracovních snech, zmiňuje zpracování knih hvězd světové literatury, jako byl Viktor Hugo nebo Jules Verne. A na obzoru je Na západní frontě klid od Ericha Marii Remarqua, na definitivní potvrzení zakázky však ještě čeká.

„Myšlenka komiksových adaptací klasických nebo populárních knižních děl se mi líbí. Dostává to k těm úžasným příběhům aktuální čtenáře, kteří by se k nim dostali maximálně v rámci povinné četby na škole,“ dodává Michael Purmenský, jenž se ve volném čase věnuje například ochotnickému divadlu a vojenské historii.

Teď je ale čas zase pracovat.