Stříbrnou medaili v konkurenci čtyřiašedesáti účastníků získal Michal Skřivánek z Rohatce na Hodonínsku. „Všichni jsme měli před sebou čtyři úseky, které jsme museli projít v kompletní hasičské výzbroji, tedy i s přilbou a dýchacím přístrojem, což dohromady váží asi pětadvacet kilogramů. Pohyb v tom je náročný a navíc jsme plnili řadu úkolů," přibližuje čtyřiadvacetiletý dobrovolný hasič z Rohatce.

V závěrečném úseku ho čekalo vyběhnutí 369 schodů z náměstí na válcovou věž Trúbu. V hasičské výzbroji. „Už po prvních třech úsecích jsem věděl, že mezičasy mám dost dobré. Rozhodoval ale až ten čtvrtý, nejtěžší, což byl asi tříminutový výstup. Doufal jsem, že pokud zvládnu vše na své maximum, tak bych mohl skončit do desátého místa, ale startovali tady výborní kluci z Vysočiny, Moravskoslezského, Pardubického či Zlínského kraje," říká Skřivánek.

Tomu, že skončil druhý, tak příliš nevěřil. „Nečekal jsem druhé místo, ale je to moc pěkné. Navíc od nás přijelo asi dvacet lidí, takže euforie vypukla už tam, a další mi drželi palce doma," svěřuje se vicemistr republiky.

Úspěšný rohatecký dobrovolný hasič Michal Skřivánek na republikovém šampionátu ve Štramberku. Zdroj: hasiči RohatecŠtramberskému úspěchu předcházela roční příprava. „Zapojuji do ní různé sporty, plavání, florbal, cyklistiku, squash, a přes zimu trochu posiluji. Trénuji tak třikrát až čtyřikrát týdně," popisuje náročnost přípravy student Stavební fakulty Vysokého učení technického.

Právě díky studiu na brněnské technice jej čeká ještě jeden republikový šampionát, akademický. Na trať tak vyběhne v Ostravě.

I když je Michal Skřivánek ještě student, dobrovolným hasičem je už sedmnáct let. „Přihlásili mě babička se strýcem v mých sedmi letech. Hasičským prostředím opravdu žiju," dodal Skřivánek, který byl ve Štramberku navíc i členem vítězné jihomoravské štafety.