Ta oficiálně začíná hodinu před polednem otevřením stánkového prodeje. V tu chvíli jsou ale ještě v plném proudu přípravy na odpolední pohoštění v kulturním domě. Ve dvou kotlích se potí škvarky a ve třetím bublá ovar. Ti, kteří míchají, si při volných chvilkách připíjí destilovaným ovocem mikulčických Gurmánů.

Živo není jen u kotlů a stánků, ale i pod kulturním domem. Tam se pečou jelítka, jitrničky, ochutnává se čerstvá paštika a poslední úpravy čekají na specialitu letošního ročníku – zabijačkovou omáčku. „Je z vývaru z ovarového masa, tmavší zásmažky a koření. Připravujeme ji na způsob pajšlu. Podává se s masem, křenem, okurkem a chlebem," přibližuje letošní novinku prezident pořádajících Gurmánů Vít Pavka.

Ti poprvé veřejnou zabijačku uspořádali v roce 2008. „Začátky byly skromnější. Byla to taková obecní zabijačka pro místní, ale přijít mohl kdokoliv. Začínali jsme jedním prasátkem a dokupovali jsme ještě některé díly," vzpomíná prezident. Mezi tím připravuje pro hosty pečené maso, ke kterému ještě přibude zelí a brambory.

Pro maso až z Prahy

O kousek dál se tvoří fronta na pochutiny. „Jsem tady na návštěvě z Prahy a tam nikdo neumí udělat ovarovou polévku, tak se těším nevíc na ni," sbíhají se sliny Anně Hurdové.

Další zájemkyně o mikulčické speciality odchází trochu zklamaná. „Chtěla bych patnáct jitrniček a deset jelítek," říká zabijačková gurmánka. Jenže takové množství nedostane. „Podívejte, kolik je tady lidí. Přece neodejdou s prázdnou. Maximum je deset kousků," vysvětluje jeden z pořadatelů.

Naopak spokojená odchází Blanka Dvořáčková z Mikulčic. „Dáme si trochu polévky, jitrničku a jelítko. Jsme s manželem dva, takže toho tolik nepotřebujeme. Nejsme nějací fajnšmekři, ale pocházíme z rodiny, kde bývalo dřív víc zabijaček, takže si dám ještě i nějaký ten oškvareček," usmívá se Dvořáčková.

Pětadvacetičlenný tým pořadatelů letos připravil jídla ze dvou celých prasátek a z dalších dvou po částech. „Nikdy nevíme, kolik toho máme udělat. Jednou chybí, jindy přebývá. Nevybíráme vstupné, takže ani nevíme, jaká je na naší zabijačce účast," dodává šéf pořadatelů.

Jen co jim trochu vytráví, už připravují další akci. „V sobotu sedmého prosince tady máme druhý ročník Módní přehlídky velikostí S až XXXL pro ženy od patnácti do devětadevadesáti let," zve vedoucí mikulčického kulturního domu Jarmila Uhrovičová.