„Zatím mám první pivo, ale hodně se těším na to anglické. Plánuju ochutnat všechny druhy," řekl jeden z účastníků Petr Robert z Tvarožné Lhoty, který se přesunul ke stánku Pivních klenotů.

Organizátoři si letos dali za cíl zabavit celou rodinu. „Opravdu se nám podařilo přilákat hodně rodin, pro které jsme měli připravený bohatý program. Pracovnice knihovny připravily zábavné aktivity v hlídacím koutku, kde mohli rodiče děti nechat a nerušeně se věnovat zábavě. Pro tatínky a chlapce jsme připravili florbalové hřiště, kde si mohli krátit chvíli mezi ochutnáváním. Ti nejmenší si mohli zajít na představení loutkového divadla," informovala o programu ředitelka Strážničanu Danuše Adamcová. Ta byla velmi spokojená s vysokou návštěvností, která byla vyšší než minulý rok. Podle ředitelky vybírali na Pivokošt ty pivovary, které přišly s nabídkou jiného sortimentu, než je k dostání v běžných obchodech. Mezi pozvanými byli Pivovar Hodonínský vojáček, pivotéka Pod ořechem, Bernard, Syrovar, Minipivovar Ratíškovice, Velický Bombarďák, bzenecký pivovar Pod Kněží horou a další výrobci nebo distributoři českého tekutého zlata.

„Dneska je velký zájem o svrchní kvašené anglické pivo Londen Pride z pivovaru Fullers. To je něco jako naše Plzeň," uvedl Petr Holeš z Pivních klenotů, kteří se specializují na zahraniční pivo.

Na ochucená piva se těšila i Markéta Vajčnerová ze Strážnice, která na Pivokošt zavítá každoročně. „Letos mám v plánu zkusit ochucená piva a nenechám si ujít vystoupení kapely Huménečko," těšila se. Podle ní lidé využívají Pivokoštu právě kvůli široké nabídce nejrůznějších druhů piv, které jsou pohromadě na jednom místě.

Svůj tekutý chléb nabízela i pivotéka Pod ořechem ze sousedního Petrova, která si na nezájem pivařů nemohla stěžovat. „Dneska večer jde na dračku svrchně kvašená patnáctka Tygr. Toto pivo má nezaměnitelnou hořkou chuť, protože je výrazně prokvašené. Je to díky kvašení při vyšších teplotách, které mu dodávají daleko víc chmelových esterů. Při pití Tygra si vůbec nepřipustíte, že pijete patnáctku," podělil se o tajemství výroby piv Vojta Grmolec z pivotéky Pod ořechem. Ti pro výrobu svrchně kvašených piv používají americké chmely, které jsou podle Grmolce velmi vhodné.

O hudební program se postaraly místní kapely Huménečko, Nic víc, Imagine wmw a Fčeličky, které hrály do pozdních hodin.