Premiérový ročník, který se měl odehrát v pátek jako doprovodný program motocyklových závodů, se tak neuskuteční.

„Zrušena byla pro nedostatek účastníků,“ uvedl hlavní důvod pořadatel František Malík. Finále se mělo účastnit dvanáct finalistek. Organizátoři si stanovili jako nejnutnější minimum osm. Přihlásilo se ale nakonec jen pět dívek, všechny z blízkého okolí Kyjova.

„Je to strašná škoda. Dívky si asi neuvědomily, jakou možnost měly. Během závodů je v Kyjově spoustu zahraničních hostů. Mohly se opravdu zviditelnit,“ řekla za hotel Club, kde se finále mělo odehrát, Libuše Sedlářová.

Lákavé byly i ceny. Jednou z nich bylo například pozvání do Las Vegas. Tam žije hlavní hvězda motocyklových závodů v Kyjově, exmistr světa Jim Redman. Ten měl být i jedním z porotců.

„Kdo se chystal na finále strávit příjemné chvilky, plány měnit nemusí. Připravili jsme náhradní program. Bude oldies párty,“ láká Sedlářová.

Podle pořadatelů bylo chybou, že se soutěž propagovala v nevhodnou dobu. Prázdniny jsou časem, kdy se mladí rozprchnou a spoustu se jich informaci možná ani nedovědělo. Mnoho dívek taky vyráží na dlouhé brigády a vracely se v posledních dnech prázdnin, kdy už bylo na přihlášení pozdě.

„Ukázalo se, že podobná akce se nedá dělat tak, že se lidé oslovují v době prázdnin,“ uvedl Malík.

První špatná zkušenost prý ale rozhodně neznamená konec Miss Kyjovského okruhu. Pro příští roky se pořadatelé myšlenky nevzdávají. Zkusí to znovu. Možná i proto, že krásné ženy k rychlým motorkám prostě patří.

„Je ale třeba oslovit lidi třeba už v květnu. Pak se dá informace vždy ještě oživit v jejich povědomí. Je možné ještě využít přítomnosti mládeže ve školách. O prázdninách už to nelze. Chodit pak s informacemi po diskotékách, to je pochybné,“ dodal Malík.