„Jsem velmi šťastná a zároveň překvapená. Dopadla na mě tréma a udělala jsem docela dost chyb. Účastnit se této soutěže pro mě byla nesmírná pocta," svěřila se s prvními dojmy Malíková, která miluje hudbu a ráda pózuje fotografům.

Druhé místo v letošním klání krásy patří sedmnáctileté Frederice Gažiové ze Spišské Teplice. Na třetí příčce skončila Nina Danihelová z Malých Levárů. Titul miss sympatie si domů do Prešova odvezla Rebecca Juhasová. Korunku získala také Tereza Demeterová z Karlových Varů.

Jejich cesta ke stupňům vítězů vedla přes čtyři hlavní soutěžní disciplíny. V nich uchazečky musely prokázat nejen své dovednosti, ale také se zalíbit divákům a především porotě. Jedenáctka adeptek se představila ve společenských i svatebních šatech, v tanci čardáše, pánské osazenstvo zase potěšila tradiční promenáda v plavkách.

Mezi hodnotiteli byl například herec Radim Fiala, kterého lidé vídají na televizních obrazovkách v seriálu Ordinace v růžové zahradě, kde ztvárňuje postavu doktora Hanáka. „Rozhodování bylo hrozně těžké, všechny holky, které se nám dnes ukázaly, jsou opravdu krásné. Ale jedna měla prostě větší důvtip," uvedl porotce Fiala. Podle něj byl nejdůležitější disciplínou večera čardáš. „Myslím, že ten absolutně zamíchal kartami," dodal.

Ještě než krásky z obou břehů řeky Moravy předstoupily před diváky a porotu, zúčastnily se týdenního přípravného tábora na Mlýnkách u Radějova. Doprovázel je finalista Česko Slovenské SuperStar Jan Bendig. „Holky měly na sobě po celou dobu soustředění boty s vysokými podpatky, což jsem jim vůbec nezáviděl. Spolupráce s nimi byla úžasná, nazkoušeli jsme společnou písničku. Já je všechny obdivuju, že se nestyděly a přihlásily se do této prestižní soutěže," řekl Hodonínskému deníku Rovnost Bendig.

Mladý zpěvák při svém hudebním pásmu rozproudil krev všem přítomným hostům v sálu kulturního domu. Kromě něj pěvecké umění předvedla Martina Balogová. Do Hodonína zavítalo také duo Ricco a Claudia, známé z účasti v letošní soutěži Xfactor.

Zabojovat o titul romské miss letos chtělo více než sto dívek. Na slavnostní galavečer hodnoticí komise vybrala dvanáct krásek, sedm z České republiky a pět ze Slovenska. „Zájem byl letos rekordní. Je vidět, že se soutěž dostává do povědomí lidí a její úroveň každoročně stoupá. Nejedná se ovšem o klasickou soutěž krásy. Především chceme dát vědět, že jsou Romové, kteří žijí normálním životem a jsou na patřičné úrovni. Právě seznamování je na této akci to nejkrásnější," sdělil předseda Celostátní asociace Romů České republiky Vladimír Galbavý.