„Nejhorší části se vždy jen provizorně zalátají, což silnici moc nepomáhá. Nejlepší by bylo, kdyby se povrch cesty vyměnil za úplně nový," uvedl řidič Tomáš Janůš.

Přání by se už za několik měsíců mohlo vyplnit. ŘSD totiž nyní pracuje na dokumentaci, která je k opravám potřebná. „Zpracovatel diagnostiky, investor a projektant řeší technické náležitosti opravy. Následně bude nutné i zaměření stavby," popsal referent provozního úseku brněnského závodu ŘSD Radek Otruba.

Oprava bude rozdělená na tři hlavní úseky. „Jeden mezi Veselím a Blatnicí. Ve zbylých dvou půjde o průtahy obcemi," sdělil Otruba.

Zároveň vysvětlil, že v Blatnici se hlavní silnice opraví až po křižovatku se silnicí I/71. Ve Veselí pak po křižovatku U Polikliniky. „V tomto úseku dojde i k rekonstrukci zastávek včetně úprav nevyhovujícího přechodu," řekl referent ŘSD.

Právě zastávky považuje za velmi důležité veselský starosta Miloš Kozumplík. „Jejich opravu urguji na ŘSD už minimálně od loňského září. Jedna z nich je totiž v absolutně dezolátním stavu a hrozí i zranění lidí, kteří ji využívají," vysvětlil Kozumplík.

Oprava téměř šestikilometrového úseku se rozpočtů obou obcí nedotkne. „Pokryjí ji peníze z ministerstva dopravy, potažmo Státního fondu dopravní infrastruktury. Předpokládaná cena je asi třicet milionů korun," uvedl Otruba.

Letos se však řidiči nové cesty nedočkají. „V druhém čtvrtletí letošního roku by mělo teprve dojít k výběrovému řízení. Předpokládané zahájení samotné stavby je tak naplánované na jaro následujícího roku," přiblížil Otruba.

Plánovaná oprava je v současnosti ve fázi, v níž se zatím neřeší řízení dopravy v jednotlivých úsecích. „Myslím si, že o tom snad budeme informovaní dopředu," dodal veselský starosta.