Hodonínští bikeři se zřejmě opravy starého skateparku nedočkají. Finanční výbor zastupitelstva totiž nedoporučil zastupitelům schválit jeden milion korun na jeho opravu. Opoziční zastupitelé upřednostňují stavbu nového. Místo skateparku chtějí navíc lázně postavit tenisové kurty pro své klienty.

Starý skatepark nechal před prázdninami zavřít revizní technik kvůli nevyhovujícímu technickému stavu. „Opravovat povrch na hřišti, se kterým mají lázně svůj záměr, považujeme za plýtvání penězi,“ řekl předseda finančního výboru a opoziční zastupitel Ladislav Ambrozek (KDU – ČSL). Ten si přeje, aby město místo do starého skateparku investovalo do opravy hřiště u základní školy Vančurova.

Podle Ambrozka navíc návrh počítal jen s jedním milionem korun na nový povrch. „Opravit je potřeba ale také překážky, a to bude stát další tři až čtyři miliony. Je to návrh, který nic neřeší,“ domnívá se Ambrozek. Podobný názor sdílí i další člen finančního výboru Jaroslav Chalupník (Nezávislí). Ten si myslí, že rozumnější je si počkat a postavit nový skatepark. Radnice už ale oslovila vedení lázní. To totiž ještě před stavbou skateparku chtělo zřídit na jeho místě tenisové kurty pro své klienty. „Pokud bude dále místo sloužit jako skatepark, je to v pořádku. V případě, že ale na jeho opravu nebudou peníze a město v budoucnu postaví nový moderní skatepark, tak o místo na stavbu nových kurtů máme zájem,“ prohlásil ředitel lázní Milan Sýkora.

Za tragické považuje rozhodnutí finančního výboru Štěpán Ištvánek. Ten společně s kamarády ve starém skateparku téměř denně jezdil. „Město raději dává peníze na projekty pro staré lidi, než aby pro mladé opravili skatepark,“ nechápe negativní stanovisko finančního výboru Ištvánek. Podle něj povrch i překážky potřebují nutně opravu. Nyní jezdí mladí bikeři v ulicích města. „Měli jsme už problémy s městskou policií,“ přiznal Ištvánek. Řádění mladých na kolech podle slov zástupce ředitele městské policie Romana Knesla řeší strážníci napomenutím. Jak ale upozornil, mladí mohou dostat za neukázněnost i pokutu.

Právě kvůli nebezpečnému brouzdání ulicemi mladých bikerů nechápe stanovisko finančního výboru místostarosta Roman Sedlačík (ČSSD). Ten je pro stavbu úplně nového skateparku. „Sledujeme sice dotační tituly, ale šance na získání peněz je v tomto i příštím roce mizivá. A město nemá na stavbu nového skateparku peníze. Proto bojuji za postupnou opravu toho starého, aby mladí měli kde jezdit,“ řekl Sedlačík.

Stejný názor s ním sdílí i člen finančního výboru a koaliční zastupitel Libor Malovaný (KSČM). „Když zůstane skatepark dlouhodobě zavřený, tak děti nemají kde sportovat. Proto jsem uvolnění jednoho milionu na jeho opravu podpořil,“ zdůvodnil svůj postoj Malovaný.

Skatepark má ve správě městská organizace Teza. Její šéf Ján Lahvička pouze řekl, že si počká na rozhodnutí zastupitelů. Ti mohou uvolnění peněz schválit i přes nedoporučení finančního výboru. Zastupitelé se sejdou jedenáctého října.