Areál se nachází právě mezi touto unikátní vodní cestou, strouhou a silnicí I/54. Kolář proto považuje za logické, aby se budoucí výstavba vydala dvěma směry. „Za prvé vybudováním restaurace pro Veselany a návštěvníky kanálu, zámeckého parku nebo koupaliště. Druhým směrem je navýšení ubytovacích míst postavením hotelu," nastínil Kolář s tím, že v hlavní sezoně jsou místní penziony přetížené a s ubytováním mají turisté problémy.

Tímto směrem se chce vydat také provozovatel přístavu a jednatel společnosti B2B System Lukáš Habarta. Na radnici už poslal žádost o odkoupení pozemku i s popisem zvažovaného investičního záměru. „Chtěli bychom postavit hotel levnějšího typu a zaměřit se na vodáky a turisty," uvedl Habarta.

S ním konzultuje jednotlivé záměry s areálem také ředitel Baťova kanálu a předseda veselské kulturní komise Vojtěch Bártek. „Ředitelství vodních cest zpracovává projekt rozšíření kapacity přístavu až o pětačtyřicet míst pro lodě," odkryl Bártek. A právě ty budou potřebovat také zázemí na břehu.

Dále je zapotřebí připravit místo pro vleky na lodě a sociální zařízení, protože ty současné už kapacitně nestačí. „Chtěli bychom také nové návštěvnické centrum spojené s informačním takového typu, který je běžný ve světě a poskytne veškerý servis návštěvníkům," dodal Bártek.

Po loňské demolici staré a zchátralé salajky se v areálu nenachází nic a je připravený pro výstavbu. Náleží k němu i budova myslivny, která má již novou střechu. Trojici zámeckých budov doplňuje zahradnictví. „Pokud by se našel vhodný investor s myšlenkou rozvoje cestovního ruchu, budeme rádi," vzkázal místostarosta s tím, že zatím se bude vypisovat soutěž pouze k území salajky.

Návrhy, jak naložit se zahradnictvím, už také existují. „Dovedu si představit, že by tam byla malá biofarma, ovocný sad nebo naučná a odpočinková zóna," přiblížil ředitel Baťova kanálu. Podle něj má lokalita velký turistický potenciál, zvláště v souvislosti s rozšířením areálu přístaviště. Objekt myslivny je naproti tomu prý provozně velmi náročný.

Myslivnu, zahradnictví i salajku měl v pronájmu majitel veselského zámku, společnost Wessels. Město se s ní soudí o část nezaplaceného nájmu a další náklady. „Firma měla s těmito objekty podnikatelský záměr. Bylo zjevné, že by je ráda časem odkoupila, a podle toho zněly i nájemní smlouvy. Ale z toho sešlo," řekl už dříve městský právník Václav Trčka. Soud byl již dvakrát odročený na základě žádosti firmy.