Jde o soutěž kuchařského a cukrářského umění s mezinárodní účastí. „Je brána i jako mistrovství republiky," upozornila vedoucí učitelka odborného výcviku cukrářů Marie Kučerová.

Soutěže se zúčastnili nejen cukráři, ale také kuchaři. Z nich získal bronzové ocenění Jan Varsamis. „Kuchaři soutěžili v kategorii kadet junior. Z našich cukrářů se účastnily dvě studentky a jedna mistrová. O titul bojovaly dohromady ve čtyřech kategoriích," informovala Kučerová.

První ze studentek, Lenka Wölfelová, soutěžila v kategorii Petit fours, což jsou malé trvanlivé dezerty. Získala první místo. Porazila tak spolužačku Moniku Kroupovou, která ve stejné kategorii získala druhé místo. „Monika Kroupová získala za svůj dort také zlaté ocenění. S Lenkou Wölfelovou však soutěžily ve stejné kategorii a ta ji o třiatřicet setin bodu předběhla. Je však velký úspěch, že se v této kategorii na prvních dvou místech umístily právě naše studentky," řekla mistrová.

Kroupová soutěžila i v další kategorii, kde měla za úkol vytvořit umělecký monument neboli ozdobu z čokolády a karamelu. Za ně získala stříbrnou medaili.

Účastnicí soutěže byla také mistrová Miloslava Uherková. Ta připravovala čtyři druhy Petit fours a jeden centrální monument. „Petit fours musí být hodně nazdobené, je to ukázka toho, co cukrář umí," přiblížila Uherková s tím, že průměr takového cukrářského výrobku je asi jeden a půl centimetru. Za své dílo si odnesla několik ocenění. Mezi nimi i titul Mistra republiky 2013. Mimo to ještě zlaté pásmo a první místo ve své kategorii.

Přípravy byly několikaměsíční a náročné. „Člověk hledá inspiraci, brouzdá po internetu. Pak se musí jednotlivé recepty co nejlépe vychytat a přivést k dokonalosti," dodala Uherková, která vítězné kousky zkoušela péct před soutěží několikrát.

Bzenecká škola si navíc přivezla domů i cenu Milana Burdy, což je ocenění pro nejlepší školu, která připravuje na soutěže juniory.