„Měli jsme hodně štěstí. O první místo jsme bojovali s kamarádkou. V náš prospěch nakonec rozhodl jeden bodík,“ usmívá se Petrlová a s radostí hladí milovanou fenečku.

Hlavní příčiny úspěchu vidí v pravidelném tréninku a vzájemném soužití. „V podstatě je to jen o hře,“ poznamenává.

Než s Fary vyrazila na mistrovství, pilovaly spolu příkazy a povely každý den. „Poslední půlrok se tréninky stupňovaly a příprava vyvrcholila těsně před závodem,“ pokračuje ve vyprávění pyšná chovatelka.

Fary vybojovala elitní příčku v disciplínách jako chůze u nohy, reakce na auta, cyklisty a skupinky lidí. Za to všechno pak komise udělovala body.

„Pejsek musí vydržet i několik minut jako by odložený. Páníček je od něj v tu chvíli čelem vzad asi padesát metrů daleko,“ popisuje Petrlová jednu z disciplín. Komise se pak zaměří na strach či případnou agresivitu zvířete.

„Titul je pro mě můj největší úspěch. S kynologií začínám, věnuju se jí teprve druhým rokem. Mám ještě druhou fenku, se kterou děláme agility,“ poukazuje na černobílou border kolii stojící opodál.

Za rok se hodlá nadšená chovatelka psů zúčastnit šampionátu znovu. Tentokrát už ovšem ve vyšší kategorii, kde jsou hodnotící prvky zase o něco náročnější. „Budeme pokračovat v tréninku a uvidíme, jak daleko se dostaneme,“ uzavírá čerstvá mistryně z Dubňan