„Prezentuje se instalací vytvořenou drobnými kresbami doplněnými kolážemi tapet. Jak název napovídá, jde o niterní pohled do sféry soukromí," přiblížila novou expozici Zdeňka Mašková z hodonínské galerie.

Tam vystavuje Klára Štefanovičová jako pátá účastnice projektu Talenty, což je společný volný cyklus hodonínské galerie a střední průmyslové školy. Jeho autor Petr Bulava naposledy oslovil právě osmnáctiletou studentku grafického designu. „Je to moje úplně první samostatná výstava. Kresby vznikly přes vánoční prázdniny a instalovala jsem je v galerii dva dny před vernisáží," svěřila se rodačka ze Senice.

K tématu V pokojíčku ji inspirovaly tapety. „V rámech jsou pokojíčky, které jsou našimi vnitřními místnostmi, v nichž jsme na chvíli sami. Těmi nejsou jen dětské pokojíčky, ale také obývací pokoje nebo kuchyně. I když jsem použila dětskou kresbu, tak jsou určené pro všechny věkové kategorie," řekla maturantka v oboru grafický design.

Vernisáž má již za sebou. „Byla skvělá a velice si vážím těch, kteří na ni přišli a podpořili mě. Zejména učitelů," podotkla osmnáctiletá studentka, která ale v nejbližší době další výstavu nepřipravuje. „Nyní mě přijali na vysokou školu do Bratislavy, na obor ilustrace, který mě baví. Teď mám jako hlavní program maturitu. A zároveň si budu tvořit něco sama pro sebe," sdělila Štefanovičová.

Její hodonínská studentská léta se tak pomalu, ale jistě krátí. „Původně jsem do Hodonína ani nechtěla jít. Teď si ale myslím, že jsem si dobře vybrala. Líbí se mi snad všechny předměty a oblíbila jsem si všechny vyučující. Navíc jsem si tady našla už v prvním ročníku přítele a jsem s ním strašně šťastná," svěřila se studentka, která loni obsadila třetí místo v celorepublikové výtvarné soutěži Figura 2013. Tu vyhlašuje Střední uměleckoprůmyslová škola svaté Anežky České v Českém Krumlově.

Klára Štefanovičová si kromě malování ráda čte knihy, zejména Murakamiho, který ji zároveň inspiruje i při kresbách. Mezi další její koníčky patří vaření, pečení a šití.