„Prospívá, přibývá na váze a dělá pokroky. Chodí a pozorujeme i pokusy o běh,“ sdělil mluvčí zoo Ivo Cencinger.
Otazník naopak nadále zůstává nad jménem. Podle chovatelů je na to ještě brzy. Kvůli ohledům na pohodu zvířete se neuskuteční ani oficiální křest, což byla v minulosti u jiných mláďat oblíbená akce návštěvníků.
„Jakmile to ale bude vhodné a budeme si jistí, že odchov není ohrožený, expozici lidem zpřístupníme,“ vzkázal mluvčí Cencinger. Mládě zůstává mimo volně přístupný výběh.
Nahrává se anketa ...
Ideální chovná doba, kterou nová samice v Hodoníně stráví, se pohybuje kolem dvou let. Poté se pravděpodobně přesune do jiné zoologické zahrady.
„Po dvou letech je zvíře po fyzické a psychické stránce vyspělé a socializované. Rozhodující slovo o umístění ale bude mít koordinátor chovu,“ dodal mluvčí.
Deník o narození lvího mláděte informoval počátkem května. Šlo o druhého potomka páru lvů berberských, ten první loni v listopadu uhynul. Podle zooložky Zdenky Vavrysové se v těchto případech nejedná o nic neobvyklého.
„Mladá lvice nebyla během první březosti schopna vytvořit pro mládě dostatek mléka a při péči byla nejistá a nervózní,“ vysvětlovala zooložka.
Lvi berberští žili původně v severní Africe, v přírodě jsou však už vyhubení. Přežívají pouze díky chovům v zoo. Jde o jednu z nejvíce ohrožených kočkovitých šelem. Ještě loni byli v hodonínské zoo lvi jihoafričtí. Samice však uhynula a samec se stěhoval do zoo v Bratislavě. Nahradil je právě pár lva berberského.
VIDĚLI JSTE? Konec oprav u Pánova. Silničáři oznámili, kdy otevřou vytížený kruhový objezd