Částku ve výši patnáct tisíc čtyři sta korun v pátek převzal ředitel nemocnice Antonín Tesařík z rukou hodonínské starostky Milany Grauové.

„Dar nás velmi potěšil. Obzvlášť, když je od mladých lidí a z takové akce,“ netajil radost z daru Tesařík. Ten také řekl, že peníze nemocnice použije na nákup interního lůžka na oddělení jednotky intenzivní péče. „Zatím nám zbývá obnovit čtyři lůžka. To je to hlavní s čím se pacient setkává mimo lékařskou péči v nemocnici. Proto chceme ty nejmodernější a nejkvalitnější lůžka,“ uvedl Tesařík.

Organizátoři festivalu tak dokázali spoji příjemné s užitečným. Slovácké rockování přitom letos zažilo svou premiéru. Vystoupilo na něm osm kapel. Dějištěm akce se stal areál „U červených domků“. Domácímu publiku se tak třetího září představily kapely: Lick N' Hide, Second End, Elbereth, Ador Dorath, Misty Ways, Witch Hammer, Bast a Orchidea. Fanoušci si také sami navrhli maskota festivalu. Svoje návrhy posílali na internetové stránky www.slovackerockovani.cz, kde se nachází veškeré informace o akci. Vítězem se nakonec stal maskot, který podle organizátorů vypadá asi jako Karel Jaromír Erben či Wolfgang Amadeus Mozart. Dostal také důstojný název, a sice Krotitel Metalu Pačes.

Úspěch akce potvrzuje i chat na stránkách festivalu. „Možná by Hodonín nemusel být pořád jen městem dechovky. Takže ještě jednou velký dík,“ uvedl ve svém příspěvku uživatel Bomber.