„Inspirovali nás ve Velkých Bílovicích, kde vařili zelňačky. Chtěli jsme něco podobného, tak jsme navrhli gulášové polévky, ale všechna družstva řekla, že by raději připravila guláš. Tak jsme loni uspořádali první ročník," vzpomíná na propršenou premiéru jeden z hlavních organizátorů Luboš Šimek.

Proto pro letošek nachystali pořadatelé i kryté posezení pro dvě stě lidí. Z loňských více než čtyř set porcí letos kuchaři míchají přes dvanáct set načervenalých specialit. U každého z dvanácti kotlů vaří jeden tým. Z Prušánek je jich sedm, další konkurenti přijeli z Velkých Bílovic, Břeclavi, Moravské Nové Vsi a Ratíškovic.

Guláše tak připravují a ochutnávají družstva týraných mužů, Zoufalky, zámečníci, myslivci, hasiči, Rota amatérských kuchařů i Kapela starých časů. „Náš guláš je více méně z hovězího masa, máme v něm nejen klasické přísady, ale navíc jsou v něm cibulky, slanina a hlíva. Myslím, že jej bude přes třicet litrů. Loni byl luxusní, měli jsme ho plný kotel a do půlhodiny byl pryč," říkají za loňské vítěze laické poroty, prušánecké hasiče, Václav Šůrek a Tomáš Šimek.

Kromě jejich guláše příchozí ochutnávají také od konkurence – fazolový, chalupářský, lesnický, dančí, maďarský, srnčí nebo zoufalý hovězí. „Nejvíc mi chutnal myslivecký, ale dobrá byla i fazulovica a korbáčky. Byl jsem i na prvním ročníku, ale tentokrát je to lepší, akorát je tady tolik lidí, že tudy nemůžu projíždět na kole," říká s úsměvem nad pravým chlebovým gulášem Luděk Ostřížek z Prušánek.

Už od jedenácti se na návsi baví také Karel Omáčka z dalekého Turnova. „Jsem tady poprvé a náhodou. Hlasoval jsem pro vepřový guláš Na vlastní nebezpečí, protože měli ještě lžičky," směje se mladík ze severních Čech.

Na gulášku si pochutnává také milotický starosta Josef Levek. „Byli jsme se podívat i v Petrově a přemýšlíme o tom, že bychom něco podobného uspořádali také u nás," dodává starosta.