Strážníci, kteří se o systém starají, kvůli nim požádají o peníze ministerstvo vnitra. Zelenou jim k tomu dali městští radní.

„Rozhodli jsme, že podáme do konce května projekt na dvě mobilní kamery. Důvodem je zvyšující se počet požadavků na dohled v místech, kam nedosáhne stálý kamerový systém. Všechny požadavky a potřeby nemůžeme pokrýt,“ vysvětlil šéf hodonínských strážníků Jindřich Vašíček.

Naposled přemísťovali kameru v lokalitě Kapřiska, kde se objevila černá skládka. V současnosti městská policie disponuje v Hodoníně čtyřmi mobilními kamerami. Jedna z nich kontroluje například odtažená auta.

Zdroj: Deník/Petr Turek

Nové kamery by ale zřejmě měly své využití jinde. „Jde o lokality, které nemá smysl pokrývat pravidelnou kamerou. Mluvím o sezonní záležitosti, jako je například grilovací místo nebo koupaliště. Také jde o pohlídání míst, kde nastane problém, který je potřeba aktuálně řešit. Tyto kamery mají výhodu v tom, že se dají dobře operativně přemísťovat,“ popisoval Vašíček.

Mohou mimo jiné například dohlížet také na kola ve stojanech návštěvníků koupaliště.

Policie hledá muže ze záznamu z kamer.
VIDEO: Ukradené kolo za 25 tisíc ve Bzenci. Poznáte muže, který na něm jel?

Výsledek své žádosti u ministerstva na pokrytí většiny nákladů ve výši zhruba tři sta tisíc korun by Hodonínští měli znát na přelomu června a července. Hodonín nedávno získal dotaci už na rozšíření kamer umožňujících zachycení a přečtení registračních značek projíždějících aut. Sledovat budou vjezdy do města.