„Zároveň došlo ke kompletnímu vybavení všech nových prostor. Pořízen byl dataprojektor, notebook pro učitele, hrnčířský kruh, kopírka, vizualizér a kuchyňské spotřebiče včetně dalšího potřebného vybavení. Při opravách došlo k zajištění bezbariérovosti, a to za pomoci výstavby výtahu a sociálního zařízení pro zdravotně postižené,“ informovala mluvčí veselské radnice Simona Dufková.

Nadšení po dokončení rekonstrukce neskrývala ředitelka veselského Domečku Marcela Zemánková. „Úplně nám otevřela další, jiné možnosti, jak naplňovat zájmové vzdělávání a celoživotní vzdělávání ve Veselí nad Moravou. Za mě je to pecka. Jsou tam nové, zrekonstruované učebny, moderní, víceúčelové, takže jsou velmi variabilní,“ přiblížila ředitelka.

Pokračující výstavba ve Veselí nad Moravou v lokalitě Hutník, stav 9. března 2023.
Bydlení ve Veselí nad Moravou: o dva pozemky na Hutníku se utkalo jedenáct kupců

Tamní dílny navíc nabízejí nové možnosti také pro rodiny z okolního sídliště Hutník. K tomu se ještě novým dispozičním řešením podařilo vytvořit prostor pro komunitní centrum. „Od září to rozjedeme na plné pecky. Zdejší prostory si také mohou zájemci pronajmout třeba pro menší rodinnou oslavu. Scházet se tady mohou také společenství vlastníků jednotek z okolních bytových domů. Kdo bude mít chuť a zájem, tak jej může využít,“ nastínila Zemánková.

Zároveň připomněla, že rozšířením nabídky i generačním zacílením Dům dětí a mládeže směřuje k proměně ve středisko volného času, k čemuž by mělo dojít oficiálně za necelé dva roky. „Aby i z názvu bylo zřejmé, že je otevřené nejen dětem, ale všem,“ doplnila ředitelka.

Veselí nad Moravou ovládly masky. Zabijačkové speciality voněly na sto honů
Veselí nad Moravou ovládly masky. Zabijačkové speciality voněly na sto honů

Modernizace domečku dospěla do svého cíle po více než dvou letech v závěru letošní zimy. „Přestože budova je v majetku města a Domeček je organizací zřizovanou Jihomoravským krajem, jsme moc rádi, že vzájemnou spoluprací se podařilo uskutečnit projekt, který přinese spoustě dětí kvalitní a příjemné zázemí,“ uvedl veselský starosta Petr Kolář.

Hlavním cílem bylo zvýšení kvality a dostupnosti vzdělávání a služeb ve veselském Domu dětí a mládeže nejen pro Veselany, ale také zájemce z širokého okolí. K rekonstrukci výrazně pomohly evropské peníze. „Celkové náklady projektu se vyšplhaly přibližně ke čtyřem a půl milionům korun. Město se na ně podílelo nejen zajištěním, ale také přispěním částky v hodnotě půl milionu,“ dodala mluvčí radnice.