Název: SUMMER MÓDNÍ SHOW

Kde: Hodonín, sál Evropa
Kdy: pátek od 19.00

Česká Miss World 2011 Denisa Domanská či finalistka Superstar Markéta Konvičková. To jsou dvě celebrity, které se představí na páteční letní módní show v hodonínském sále Evropa. „Budou tady zajímavé firmy, které předvedou své kolekce, jak módní, tak i tanec a pěvecké umění. Kromě Markéty Konvičkové se příchozí mohou těšit také na taneční vystoupení skupiny K.I.S. Intensive. Zároveň máme vzácného hosta modelku Denisu Domanskou," upozorňují organizátoři přehlídky manželé Dufkovi. Ti jsou zároveň majitelé firmy Dufi, která ukáže dětskou módu Mayoral a dámskou Mayo chix, Bebe a Amnezia. Pánskou elegantní módou se prezentuje společnost Repablo. Plavky předvede Andrie, svatební šaty Lirio a sluneční brýle oční studio Aleše Žejdla. „Módní návrhářka Jana Jurčenko představí exkluzivní kolekci plavek pro Miss Slovensko a společenské šaty. Akci moderuje Ondra Blažmen Blaho. Přehlídku pravidelně navštěvuje kolem tří set lidí," sdělují pořadatelé. Módní show začíná v sedm hodin večer.

Název: AEROBIC WIKY CUP

Kde: Hodonín, městská sportovní hala
Kdy: sobota, od 8.00 do 17.00

Už od sobotního rána zaplní městskou sportovní halu TEZA v Hodoníně téměř sedm set mladých závodníků. Vrací se sem totiž po dvou letech amatérská postupová soutěž aerobikových týmů Aerobic Wiky Cup. O tituly se bude bojovat v osmi kategoriích od pěti do čtyřiadvaceti let, které mají dvě části estetickou a technickou. „Soutěž má podpořit a motivovat děti a mládež v jejich zájmové činnosti. Cílem je povzbudit jejich soutěživého ducha, zlepšit chování a začlenění do kolektivu, podílet se na zlepšení jejich tělesné kondice či získání kladného přístupu k pohybu," přibližuje záměry akce hlavní organizátorka a hodonínská trenérka Galina Rucká. Do finále postupují všichni, kdo se zúčastní nejméně tří základních kol. V soutěžním ohni má svá želízka i pořádající Aerobic Club K.I.S. Intensive Hodonín. „Pokusíme se zopakovat skvělá umístění z dosavadních soutěží, kde jsme byli vždy úspěšní," upozorňuje trenérka. Porotci budou právě koučové, a to z Brna, Ostravy, Hodonína a Prahy. Mezi nimi bude hlavní osobností dvojnásobný světový šampion v aerobiku David Holzer. Pro diváky může být zajímavá i bohatá tombola.

Název: FÉROVÁ SNÍDANĚ

Kde: Hodonín, Masarykovo náměstí
Kdy: sobota, od 9.00

Hodonínské Masarykovo náměstí v sobotu dopoledne ožije piknikem Férová snídaně ve vašem městě. „Jde o ojedinělý koncept, v němž se ve stejný den a čas na desítkách míst po celé České republice sejdou stovky lidí, aby daly najevo, že podporují fair trade. Stane se tak ve Světový den pro fair trade, který se slaví každoročně druhou květnovou sobotu," vysvětlila koordinátorka akce z hodonínského odboru rozvoje města Petra Hajmanová. Férovým má být takový způsob obchodu, který dává drobným pěstitelům, řemeslníkům i zaměstnancům ze zemí Afriky, Asie a Latinské Ameriky možnost uživit se vlastní prací za důstojných podmínek. Letošní neformální piknik propojí férový obchod s lokálními produkty. „Účastníci si sami přinesou fairtradové potraviny, jako jsou kakao, káva, čaj nebo i bábovka upečená z domácích vajec. Společně pak posnídají na veřejném místě, aby vyjádřili podporu produktům, při jejichž výrobě nebyla porušovaná lidská práva, poškozované životní prostředí či zneužitá dětská práce," uvedla koordinátorka. Pokud bude pršet, akce se přesune pod radnici. Loni se Férová snídaně konala v sedmaosmdesáti městech, kde se jí zúčastnilo celkem dva tisíce osm set lidí.

Název: VÍNO, ŽENY, ZPĚV A LÁSKA

Kde: Josefov, kulturní dům
Kdy: sobota, 19.00

Milovníci operety se mohou těšit na sobotní večerní představení v josefovském kulturním domě. Představí se tam totiž profesionální sólisté Národního divadla moravskoslezského v Ostravě. Pro diváky a posluchače nejen z Josefova mají připravený hudebně zábavný pořad s nejznámějšími českými i světovými melodiemi z operet a muzikálů Víno, ženy, zpěv a láska. Hudební doprovod bude pod taktovkou Jozefa Katráka. „Jezdí k nám ke Dnu matek už asi šest let. Jelikož představení pořádáme právě k tomuto svátku, tak je vstupné dobrovolné," říká josefovský starosta Vojtěch Pospíšil s tím, že divácká kulisa bývá slušná.