Sluchátka na uších stála asi při pondělní tragické nehodě ve Veselí nad Moravou dvaadvacetiletého mladíka život. V pondělí nad ránem muž nedbal výstražných světel a vešel s kolem přímo pod projíždějící soupravu. „Mluvil jsem s očitým svědkem nehody, a ten mi řekl, že mladík měl na uších walkmana,“ uvedl muž z Veselí nad Moravou, který si nepřál zveřejnit své jméno.

Zřejmě proto si mladík nevšiml, že proti sobě projížděly dvě soupravy. „V době, kdy přejížděl přes přejezd, výstražná světla svítila. Vlak projel a cyklista, který netušil, že z protisměru přijíždí druhá souprava, vjel přímo pod ni,“ uvedl tiskový mluvčí drážní inspekce Zdeněk Neusar. Podle něho je běžné, že cyklisté nečekají,a po projetí vlaku objedou stažené závory a přejezd přejedou. „Z vlastní zkušenosti můžu říct, že lidé jsou neposlušní, spousta jich spoléhá na to, že pojede jenom jeden vlak. Jednou jsem se na tento problém sám zaměřil a během hodiny spadlé závory objelo více než deset lidí,“ dodal Neusar.

Ten také dodal, že sluchátka do dopravního provozu určitě nepatří. Policie zatím však nepotvrdila, že by měl mladík sluchátka přímo při vjezdu na koleje. „ Mohu potvrdit jen to, že sluchátka jsme na místě nehody našli,“ řekl hodonínský policejní mluvčí Petr Zámečník. Hlavní ochranou před nehodami, jako byla ta pondělní, je tedy podle Neusara respektování výstražných světel. Na silnicích se s dopravními nehodami, které zapříčinil walkman, policisté nesetkávají často.

Podle vedoucího hodonínského policejního oddělení dopravních nehod Františka Vaďury se na silnicích tyto případy běžně nestávají. V souvislosti s vyšetřováním nehody hledá policie její svědky. A to především řidiče, kteří stáli před železničním přejezdem. Policie prosí, aby se svědci přihlásili na linku 158, nebo na telefonní číslo 974 633 260. Za loňský rok v České republice zemřelo na železničních přejezdech celkem třicet lidí.

ZDENĚK ŠMÝD ZUZANA ČERNÁ

Čtěte také: Cyklista vjel pod vlak