Podle Zdeňka Šmýda z Turistické asociace Slovácko ocení novou cyklostezku především milovníci Moravské Sahary a dalších přírodních krás lesa u Bzence.

„Má sice jen pár stovek metrů, ale obrovským způsobem dodá bezpečí i pohodlí všem cyklistům, kteří se pohybují mezi Bzencem, Bzencem-Přívozem a hlavně tamním prostorem okolo velké pískovny. Hlavně pokud jeli od jedinečné památky Osypané břehy a chtěli pokračovat z Přívozu na Bzenec, museli se vyhnout místu na velmi frekventované silnici. Volili pak mezi nebezpečným přejezdem v zatáčce silnice k existující cyklostezce vedoucí do Bzence, nebo setrváním na této silnici o další stovky metrů,“ upozornil Šmýd.

Zdroj: Deník/Petr Turek

Nyní se cyklisté jen pohodlně projedou po novém asfaltu cyklostezky. Ta je pak zavede pod přemostění železničního koridoru Břeclav - Bohumín a kolem památníku zakladatele zdejších lesů Johanna Bechtela dorazí přímo ke zmiňované stezce na Bzenec. „Stejně přínosná bude nová asfaltka pro ty, kteří budou chtít pokračovat ze Bzence-Přívozu napříč Bzeneckou Doubravou směrem k Ratíškovicím nebo Rohatci,“ nastínil další výhody odborník na cestovní ruch.

Navíc se má podle projektantů výrazně zlepšit napojení cyklostezky na silnici II/426 mezi Bzencem a Strážnicí. Jednak není už v nevyhovujícím úhlu a navíc je vyústění už v zástavbě Bzence-Přívozu, takže s omezením maximální povolené rychlosti padesát kilometrů v hodině. Cyklostezku nechali Bzenečtí prodloužit i s daní přibližně za 3,2 milionu korun.

Pět zraněných po nehodě u Mutěnic. Srazila se dvě auta, jedno začalo hořet
Pět zraněných po nehodě u Mutěnic. Srazila se dvě auta, jedno začalo hořet

Pětaosmdesát procent uznatelných nákladů by měla pokrýt dotace z integrovaného regionálního operačního programu.