Milovníci snímků krajiny ale lákají také remízky či biopásy, kaplička svaté Barborky či karlínské kaštany. A to právě na jaře. „Toto roční období je pro fotografy asi nejlákavější zejména díky krásným barvám i kontrastu s čerstvě pooranými a posetými poli. Pro krásné fotky si sem schopní a zkušení autoři jezdí samozřejmě s kvalitním fotografickým vybavením, na pěkné snímky si tady také několik hodin počkají. Míří sem tak především odborná veřejnost, laikové se spíše krajinou procházejí nebo projíždějí na kole,“ přiblížil Zdeněk Šmýd z Turistické asociace Slovácko.

Moravské Toskánsko.
Zrcadlovku hodí do batohu a vyráží do polí

Zmínil dále, že za krásnými fotografiemi přijíždějí do lokality na Hodonínsku autoři ze vzdálenějších zemí, dokonce až z Asie. Oblast západně a jihozápadně od Kyjova získala populární titul Moravské Toskánsko díky vlnité krajině připomínající tu v italském Toskánsku.

Zdroj: Deník/Petr Turek

Před několika lety renomovaný časopis Condé Nast Traveller zařadil tento jihomoravský region dokonce mezi padesátku nejkrásnějších míst na Zemi. „Značka Moravské Toskánsko se až překvapivě dobře uchytila, a stala se určitým fenoménem,“ potvrdil Šmýd.