Právě v sobotu se jim totiž o půl druhé oficiálně otevřelo zmodernizované víceúčelové hřiště.

„Cílem je posílit a zkvalitnit vztah dětí a mládeže ke sportu a vytvořit pro občany obce a okolí příznivé podmínky pro život a využití volného času,“ uvedl starosta Moravského Písku Jan Tihlařík.

Hřiště je určeno především na tělesnou výchovu tamní základní a mateřské školy. Žákům bude sloužit v dopoledních hodinách. Zasportovat si v Moravském Písku mohou ale i dospělí a dorost, kterým je hřiště určeno v odpoledních hodinách.

Využívání hřiště je však bude, jako ostatně všude, něco stát. Cena za pronájem by se měla pohybovat kolem sta korun. Záležet bude i na tom, jaký sport chtějí zájemci provozovat.

„Je něco jiného, když přijde dvanáct lidí na volejbal anebo dva lidé na tenis. Samozřejme se budeme ohlížet na počet lidí, kteří budou chtít hřiště využívat,“ vysvětlil Tihlařík.

Písecká radnice také doufá, že areál co nejdéle vydrží, také proto zavedla jistá opatření.

„Areál bude hlídat správce, který bude odpovědný za jeho provoz a údržbu,“ uvedl Tihlařík a doplnil, že pokud by se objevily problémy například s vandalstvím, obec je připravena umístit u hřiště kameru, která by na provoz dohlížela.

U správce by navíc měli zájemci získat také od nového hřiště klíče.

„Hřiště bude osvětleno a otevřeno do devíti až půl desáté,“ láká Tihlařík.

Moravský Písek získal na vytvoření víceúčelového hřiště dotaci z Evropského operačního programu, a to ve výši téměř osm milionů korun.

„Dotace činila dvaadevadesát procent celkové částky,“ doplnil starosta.