Most ve veselské místní části Hutník si vyžádal rozsáhlé opravy poté, co prošel jeho stav hodnocením odborníků jako špatný až velmi špatný.

Podobně na tom bylo na této trati z prvního desetiletí mladé republiky i sousední přemostění směrem na Blatnici pod Svatým Antonínkem.

Opilý řidič havaroval poblíž Vracova. Při nárazu zlámal několik stromů.
Opilý řidič u Vracova při nárazu zlámal stromy, další marně ujížděl policistům

Mosty na opravy čekaly dlouhá léta. „Oba mosty jsou už zhruba sto let staré a za tu dobu pravděpodobně nedocházelo k žádným zásahům, žádným opravám, což se samozřejmě podepsalo na kvalitě a technickém stavu těchto mostů projevilo. Klíčový úkon přišel ve chvíli, kdy komise Státního fondu dopravní infrastruktury rozhodla o tom, že opravu těchto mostů zafinancuje, za což chci poděkovat,“ řekl při pondělním mrazivém slavnostním otevření mostu na Hutníku veselský starosta Petr Kolář.

Silnice druhé třídy mezi Hodonínem a Mutěnicemi kolem poledne v pátek 24. listopadu 2023.
VIDEO: Oprava silnice u Mutěnic má povolení, chybí na ni ale dostatek peněz

Město o stoprocentní dotaci požádalo a uspělo. Obnova obou mostu pravděpodobně zbudovaných v roce 1927 vyšla na necelých dvanáct milionů korun. Práce odstartovaly na začátku září, kdy stavbaři využili výluku na trati. „Během stavby byla v podstatě odkrytá nosná konstrukce, znovu provedena izolace, kompletní sanace spodní a horní stavby, bylo zrepasováno zábradlí. Specialitou bylo, že byly vyměněny i mostní ložiska,“ přiblížil zástupce závodu Swietelsky stavební Tomáš Hrabina i se zajímavostí, která si vyžádala nadzvednutí konstrukce.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT: První ekodukt nové dálnice dostává u Bzence betonové římsy

Zdroj: Deník/Petr Turek